24.02.2018 14:00 CET
2 : 0
(0:0)

AS Trenčín - Tatran Prešov 2:0

Povinné tri body si AS Trenčín napokon predsa len pripisuje, hoci viac ako tri štvrtiny zápasu hostia z Prešova s nádejou držali nerozhodný stav. Napokon rozhodli dva zlepené góly domácich, do siete hostí sa presadili s blížiacim sa záverom zápasu van Arnhem a Sleegers.

Už od úvodu zápasu Trenčania ukazovali, kto je jasným favoritom na zisk troch bodov. Prvú šancu si v 4. minúte vypracoval Zubairu, no nepresadil sa proti pozornej defenzíve Tatrana. V 20. minúte sa dokonca hostia mohli ujať vedenia, ale spolupráca Sedláka s Dupkalom na smolu druhého menovaného neskončila v sieti. Loptu pred zakončením už nestihol dopraviť za chrbát brankára. Len vedľa brány následne pálil Mance, skóre sa tak nemenilo. Azango potom po polhodine hry zbytočne prihrával, hoci mohol sám strieľať, škoda pre favorita. A neskôr dobre zabránil veľkej šanci na skórovanie Kačala, so šťastím loptu odvrátil na roh. V prvom polčase sa napokon viac zaujímavého neudialo, Tatran držal nádejný bezgólový stav.

Po prestávke domácim neostávalo nič iné, ako súpera ešte viac zatlačiť a presadiť sa svojimi zbraňami. V prípade Prešova však platí, že čím dlhšie chráni preňho priaznivý stav, tým väčšiu šancu na zisk bodov má. Dlho sa však pred šestnástkami nič zásadné nedialo, Trenčania sa nevedeli presadiť cez zhustenú obranu a Tatran je v koncovke naďalej žalostný. Náznaky šancí sa nemohli skončiť úspechom, vpredu to škrípalo totiž aj hráčom AS. Až dvadsať minút pred koncom sa favorit zobudil a postupne prikláňal misky váh na svoju stranu. Najprv Zubairu odrazenú loptu už-už posielal do brány, ale vystrelil slabo. Van Arnehem však všetko podstatné zvládol o pár minút po nahrávke z pravej strany a peknou strelou k žrdi nedal Lukáčovi šancu - 1:0. AS pridal druhý gól už onedlho, tentoraz po rýchlej kontre prestrelil padajúceho brankára Sleegers a upravil na konečných 2:0. Tatran neznížil ani po šanci Streňa a nádej na jeden bod tak neudržal. Navyše, ani v druhom jarnom dueli neskóroval. Trenčín sa priebežne v neúplnej tabuľke dostal do prvej šestky tímov, ale Nitra má pondelkový duel s Ružomberkom k dobru.

Autor: Ľubomír Hudačko