29.10.2017 17:00 CET
1 : 2
(0:0)

AS Trenčín - Spartak Trnava 1:2

Zaujímavý duel priniesla dohrávka posledného októbrového kola Fortuna ligy. V Trenčína hrala o ďalšie body prvá Trnava a to opäť úspešne. A to aj vďaka vylúčeniu kapitána Kleščíka, pretože Spartak potom dvakrát udrel a nič na jeho troch bodoch nezmenil ani krásny gól van Haarena.

Obidva tímy mali za sebou skvelú formu a to chceli preniesť aj na ihrisko na Sihoti. Umelý trávnik opäť prial dobrému tempu v tomto zápase, hoci veľké šance diváci dlho nevideli. Často k tomu chýbal kúsok, ako v prípade šance van Haarena, resp. kolegu Beridzeho. Po polhodinoe hry ale napríklad unikal Egho a Kleščík ho stiahol v úniku, za čo videl červenú kartu. Vlasko mieril z priameho kopu nad a v prvom polčase sa toho už veľa neudialo.

Dlho to ale po prestávke netrvalo, kým sa Spartak dostal k šanci na zmennu skóre. Egho si pekne narazil loptu a potom pohodlne prekonal Šemrinca. AS dokonca mohol pykať ešte raz len o niečo neskôr. Chybu brankára nevyužil Čanturišvili, minul totiž prázdnu bránu. Okolo hodiny hry však svoj omyl ten istý hráč napravil, pretože svoju šancu nadvakrát po odraze do žrde poslal do siete - 0:2. Už to vyzeralo s domácimi veľmi zle a aj s ich priaznivou sériou výhier. van Haaren ale dvadsať minút pred koncom z diaľky krásne napriahol a prekvapil Vantrubu gólom na 1:2. O šesť minút mal vyrovnanie na kopačke kanonier Janga. Jeho pokus vyrazil Vantruba a hostia loptu následne odvrátili do bezpečia na rohový kop. AS sa potom ešte snažil, ale proti silnému a vo forme hrajúcemu Spartaku to nešlo v početnom oslabení. Vyrovnať sa nepodarilo ani aktívnemu Jangovi v 84. minúte, hlavičkou mieril vedľa. Vysoko nad potom mieril aj Mance a preto víťazstvo si opäť pripisuje Trnava. Pred druhou Žilinou má už náskok deviatich bodov.

Autor: Ľubomír Hudačko