09.09.2017 17:00 CET
2 : 2
(1:1)

AS Trenčín - Slovan Bratislava 2:2

Atraktívny a na góly bohatý duel videli diváci v Trenčíne. Tam sa predstavil doposiaľ nezdolaný Slovan a potvrdil svoju neporaziteľnosť aj tentoraz. Dvomi gólmi to zariadil Filip Hološko, domáci pritom dvakrát vyhrávali.

Počiatočné minúty pritom nenaznačovali, aby sa malo roztrhnúť vrece s gólmi, tímy čakali na to, čo urobí ten druhý. Aj preto sa prvá šanca zrodila až v 12. minúte a to v momente, keď Janga nedočiahol nádejný center do šestnástky Slovana. Holman na druhej strane o niečo neskôr nevyužil chybu Kleščíka a len tesne minul bránu AS. Postupne sa teda duel dostával do ofenzívnych koľají a diváci sa mali na čo pozerať. El Mahdioui mal potom šancu, ale Greif jeho šancu vykopol. No tesne pred polhodinou hry sa skóre menilo. Center z pravej strany neodhadol brankár Greif a Beridze z bránkovej čiary nemal problém dokopnúť loptu do siete - 1:0. Slovanu dlho ale netrvalo, kým odpovedal. Skvelý center Holmana do siete totiž hlavičkou umiestnil Hološko a bolo 1:1. V závere polčasu mohli vyhrávať hráči AS, ale Janga mieril do brvna a neuspel ani Kleščík.

Po prestávke sa snažili smerom dopredu viac Trenčania, napríklad si vybojovali penaltu už po ôsmich minútach. Chouchoumis nepochodil pri prieniku Šuleka a Kleščík s prehľadom premenil jedenástku, čím upravil na 2:1. Onedlho ale sa takmer už opäť radovali hostia, Hološko totiž z hranice šestnástky prestrelil Chovanovu bránu. Po hodine hry našiel Gong z druhej vlny nabehnutého van Haarena. Ten sa do lopty poriadne oprel, no Greifov reflex zachránil Slovan od gólu. Domáci mali šťastie, že Holmanova hlavička potom skončila na brvne, no desať minút pred koncom predsa len inkasovali. Veľa času mal Hološko a skúsený niekdajší reprezentant nemal problém vyrovnať po presnej strele - 2:2. Aj preto sa body napokon delili, Slovan ostal stále v tomto ročníku neporazený.

Autor: Ľubomír Hudačko