09.12.2017 15:00 CET
5 : 2
(3:1)

AS Trenčín - MŠK Žilina 5:2

Posledné jesenné fortunaligové kolo znamenalo oneskorenú mikulášsku nádielku pre Žilinčanov. Tí ju však dostali od Trenčína v podobe piatich gólov nedobrovoľne, ale vlastne len získali to, čo AS v prvom vzájomnom dueli v tejto sezóne požičali. Výsledok 5:2 je totiž takmer identický z prvého merania síl.

Oba celky veľmi dobre vedeli, že ak sa nezahrejú rýchlym futbalovým tempom, budú mať problém to dohnať neskôr. A preto sa od úvodu hralo svižne a ofenzívne. Presne tak, ako sme na oboch zvyknutí. Akcie sa rodili v rýchlom slede, aktívnejší bol AS. A za svoju snahu bol aj rýchlo odmenený, pretože prvý zásah padol už v 9. minúte napriahol spoza šestnástky El Mahdioui a Volešák inkasoval - 1:0. Neskôr sa uvoľnil Zubairu, prihral do päťky Jangovi, ktorý potvrdil povesť najlepšieho strelca a upravil na 2:0. To nebolo všetko, ďalší zásah prišiel v 17. minúte, keď Azango prihral Ubbinkovi, ktorý tečoval nahrávku a bolo 3:0. Šialenú štvrťhodinu ešte podčiarkli hostia znížením aspoň na 3:1. Žilinčania korigovali výsledok po strele Káčera, ktorý zvnútra vápna zaznamenal čestný úspech. Hancko potom mohol dostať svoj tím do zápasu, lenže Šemrinec skvelo šancu zlikvidoval. Tieto momenty pred bránou AS sa ukázali ako zlomové, v prípade gólu na 3:2 sa ešte mohli diať veľké veci.

Lenže Trenčania tieto chvíle prežili a zápas mali pod kontrolou aj od úvodu druhého dejstva. Diváci sa rozhodne nenudili a hnali svojich opäť dopredu. Na tribúnach sa už spomínal výsledok z prvého merania síl v pomere 5:1 a pri aktívnej hre domácich sa určite dal čakať. Štvrtý gól prišiel 12 minút pred koncom, Volešák neudržal zakončenie Jangu a pred prázdnou bránou už Beridze upravil na 4:1. Katastrofa pre hostí nemala konca-kraja, Trenčania pridali ďalší zásah po tom, čo Beridze našiel Ubbinka a ten delovkou pod brvno zvýšil už na hrozivých 5:1. AS tak vrátil Žiline požičané a mal na konte rovnaký výsledok ako šošoni pod Dubňom. Hostia však napokon ešte znížili na rozdiel troch gólov, presadil sa Hancko. Trenčín sa tak dostal do prvej šestky, pričom Žilina stratila v boji o titul tri body, keďže Trnava bodovala naplno. AS dal v jesennej časti neuveriteľných 47 zásahov.

Autor: Ľubomír Hudačko