14.10.2017 17:00 CET
4 : 1
(2:0)

AS Trenčín - FK Senica 4:1

AS Trenčín si v dvanástom kole Fortunaligy podľa predpokladov poradil s posledným celkom FK Senica vysoko 4:1 (2:0).

Trenčania do zápasu naskočili rezko. Hneď v úvode prihrával Gong a tiesnený Ubbink prestrelil. O päť minút nato sa do prvej príležitosti dostal Janga. Loptu napálil do brankára a Ubbink brániacu hradbu tiel neprekonal. Domáci boli naďalej aktívnejší. V 16. minúte sa k sólu od polovice ihriska odhodlal Beridze. Po sólo jazde pomedzi obrancov zakončil technickou strelou tesne vedľa ľavej žrde. Seničania sa väčšinou iba bránili. Ich snaha o kontry končila pred šestnástkou Šemrinca. Trenčania však nemali vyložené šance. Až v 41. minúte Van Haaren umiestnenou strelou z priameho kopu potrestal faul na Beridzeho - 1:0. O tri minúty priamy kop v podaní Ubbinka našiel hlavu Jangu a ten zvýšil na 2:0.

V 52. minúte Šulek prihral do jasnej pozície Jangovi, pre ktorého nebol problém zblízka zvýšiť na trojgólový rozdiel - 3:0. V závere 55. minúty rýchlo zakontroval Beridze cez celé ihrisko. Prihral Ubbinkovi, ktorý Placha neprekonal. Seničania boli po prestávke ofenzívnejší. Dravý prienik predviedol Vaščák. Pri strele z uhla však nemal presnú mušku. V 66. minúte z hranice šestnástky nepresne vystrelil Šulek, no po teči skončila lopta smolne pre Záhorákov v sieti - 4:0. O tri minúty mal ďalší presný zásah na kopačke Van Haaren. Tiesnený nedokázal trafiť priestor brány. Pre zranenie hlavy musel z trávnika dole Šulek a posledný celok v tabuľke získal početnú prevahu. Senica dosiahla desať minút pred koncom čestný úspech, a to z pokutového kopu. Jeho úspešným exekútorom bol Podhorin - 4:1. Sedem minút pred koncom zápasu sa Šulek vrátil do hry a počty hráčov sa opäť vyrovnali. AS Trenčín porazil FK Senica 4:1 (2:0).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk