20.09.2017 18:30 CET
2 : 1
(1:0)

AS Trenčín - FC Nitra 2:1

V deviatom kole Fortunaligy AS Trenčín pripravil hosťujúcej Nitre druhú prehru v sezóne, keď ju zdolal 2:1 (1:0).

Úvodných 20 minút sa diváci trochu nudili. Oba tímy dôsledne bránili a snažili sa vyvarovať sa chýb. Nitra inkasovala v doterajšom priebehu súťaže iba tri góly. V 22. minúte vybojoval Ubbink loptu pre Gonga. Center usmernil do siete Mance - 1:0. Odvtedy zápas získal tempo. O dve minúty mohol hlavou vyrovnať Balaj. Tiesnený nedokázal zakončiť presne. V 27. minúte zakončoval hlavou Beridze. Jeho pokus s námahou vytesnil Hroššo. Trenčania boli aktívnejší a hralo sa zväčša na polovici tímu spod Zobora. V 35. minúte vystrelil z vnútra pokutového územia Gong a jeho strela preletela ponad brvno. V úvode druhého dejstva niekoľko náznakov šancí hostí zostalo bez efektu. Na opačnej strane po rýchlom brejku tesne vedľa pravej tyče zakončil Gong. V 54. minúte využil pošmyknutie obrancu Beridze a tvrdou ranou preveril Hrošša. O dve minúty poslal nebezpečný center do pokutového územia Kuník, no Ivančík halfvolejom neprestrelil obrancu. V 63. minúte lopta z rohu preplachtila celú šestnástku a Kóňa ju hlavou poslal pod brvno - 1:1. V 70. minúte si na center za obranu nabehol Janga. Zblízka však nedokázal umiestniť loptu do siete a trafil len vybehnutého Hrošša. O päť minút však ten istý hráč príležitosť zužitkoval na druhý gól - 2:1. Osem minút pred naplnením riadneho hracieho času sa Skovajsova strela odrazila od tyče a dorážku pokryl Hroššo. AS Trenčín porazil FC Nitra 2:1 (1:0).

"Ďakujeme fanúšikom, ktorí nás hnali za víťazstvom. To prišlo po kvalitnom výkone, no uznávame, že sme urobili veľa chýb. Hostia ich nevyužili. Stále nám chýba dostatočné sebavedomie. Nezostáva nám nič iné, iba poctivo pracovať, aby víťazstvá pribúdali," povedal po zápase tréner domácich Roman Marčok. "Veľmi sme chceli uspieť a získať body. Prvý polčas sme nesplnili predstavy. Za nerozhodného stavu sme ukázali veci, ktoré by v budúcnosti mohli brať body. Budeme sa snažiť robiť radosť našim fanúšikom. Mrzí nás prehra a budeme sa ju snažiť napraviť v nasledujúcich kolách," okomentoval duel aj tréner Nitry Ivan Galád.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk