27.05.2017 17:30 CET
1 : 3
(0:1)

Zemplín Michalovce - Slovan Bratislava 1:3

Na Pasienkoch sa hralo už len o to, kto bude kráľom strelcov Fortuna ligy. Hneď dva góly vsietil Soumah, čím sa pár minút pred koncom zápasov ocitol na čele. Napokon si 1. miesto o korunu strelcov so Žilinčanom Hlohovským podelí, pretože sa presadil aj ten. Mimochodom, Zemplín prehral so Slovanom 1:3.

Ako sme spomenuli, v dueli už o nič podstatné nešlo, ale favorit bol jasne daný. Hostia určite pomýšľali na víťazstvo a hralo sa aj o korunu kráľa strelcov pre Soumaha. Pred zápasom Slovan ešte stihol osláviť svoje 98. narodeniny. V 11. minúte sa zrodila prvá šanca duelu, ale Kira ešte po halvičke nekiksoval. Žofčák po štvrťhodine hry potom mieril z priameho kopu nad a Serečin triafal len do stredu. Kira ale potom v 26. minúte potvrdil zlý úvod zápasu, pretože po druhom kikse to využil Soumah na 0:1. V závere polčasu ešte mieril nepresne Saláta, skóre sa preto už nemenilo.

Stalo sa tak až po prestávke, spočiatku diváci videli vyrovnaný priebeh hry. Koscelník dokonca vyrovnal po prihrávke Šimčáka a začínalo sa odznova 1:1. O niekoľko minút potom unikol stredom obrany Soumah, nešťastník Kira ho v šestnástke zastavil nedovolene a rozhodca ukázal na biely bod. Soumah ale mieril len presne tam, kde sa brankár hodil a preto skóre neupravil. Lenže vynahradil si o niekoľko desiatok sekúnd neskôr, nie príliš razantná strela predsa len skončila v sieti - 1:2. Dvanásť minút pred koncom rozhodol Saláta, ktorý sa presadil po rohu 1:3. Nič na tom už nezmenil ani Serečin, Slovan skončil vo Fortuna lige na 2. mieste. Michalovce obsadili 8. miesto a kráľov strelcov má liga dvoch. S 20 gólmi sa tam usadil so Soumahom aj Hlohovský.

Autor: Ľubomír Hudačko