06.05.2017 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 0:1

Majster zo Žiliny chytil druhý dych a v 30. kole najvyššej súťaže zvíťazil v Michalovciach, ktoré boli v Žiline vedené ako domáci celok, gólom v závere 1:0 (0:0).

Žilinčania sa po prvý raz od zisku siedmeho majstrovského titulu predstavili na domácej tráve. Tu však boli podľa oficiálneho zápisu iba hosťami "domácich" Michaloviec. 'Šošoni' nastúpili podľa očakávania s viacerými zmenami v základnej zostave. V bráne bol Mandous, ktorý mal menej práce ako jeho náprotivok Kira. Východniar musel vo štvrtej minúte dostávať loptu do bezpečia po zlej rozohrávke Michaloviec. V desiatej minúte ho od gólu zachránila iba nepresnosť Škvarku. O desať minút sa po centri od Hlohovského dostal do zakončenia, ale Kira zachránil. Potom si žilinskí ofenzívni hráči úlohy vymenili, no bol z toho iba rohový kop. Prvú strelu Michaloviec videli diváci až v 29. minúte - Kušta napálil vysoko nad. V 34. minúte diváci zaregistrovali druhú veľkú šancu Žiliny. Mráz po Káčerovom vysunutí zakončil iba do Kiru.

Počas prestávky začalo poriadne pršať. V 49. minúte Mabouka prízemnou strelou tesne minul. Kira a ďalší obrancovia priestoru medzi tromi žrďami v michalovských dresoch hájili čisté konto. Po hodine hry sa dostal na trávnik nigérijský kanonier Otubanjo, ktorý po novembrovom zranení nastúpil na svoj prvý duel. Po dvoch minútach pobytu na ihrisku sa dostal po centri Špaleka z pravej strany do zakončenia, ale jeho hlavičku Kira zastavil. Adrián Guľa poslal do hry ďalšieho útočníka Šejdajeva. V 80. minúte sa po dlhom zranení z jesene vrátil do hry aj reprezentačný defenzívny stredopoliar Pečovský. O minútu mal gól na kopačke Hlohovský, ale zoči-voči Kirovi oblúčikom neprekvapil. V 84. minúte Otubanjovu strelu Kira iba vyrazil pred Šejdajeva a útočník MŠK zakončil presne - 1:0 pre 'Šošonov'. Michalovce ani jednu z nádejne vyzerajúcich situácií v závere gólom nezakončili. Šejdajev ešte v posledných sekundách nedostal loptu do brány po dobrom zákroku Qoseho na bránkovej čiare. MŠK Žilina zvíťazil nad Michalovcami 1:0 s viacerými zmenami v základe.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk