10.09.2016 19:00 CET
0 : 2
(0:1)

Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 0:2

Zápas na východe republiky skončil podľa papierových predpokladov, keď vedúci celok Fortunaligy MŠK Žilina zvíťazil na pôde MFK Michalovce 2:0 (1:0).

V trinástej minúte z ľavej strany odcentroval Mazáň a Špalek loptu usmernil do siete - 1:0 pre hostí. V 23. minúte Žilinčania rozohrali štandardku, ale po nej išli do útoku Zemplínčania. Na konci šprintoval na dlhý pas Mensah, avšak lopta mu ušla. V 27. minúte 'Šošoni' oslavovali svoj druhý gól, ktorý rozhodcovia neuznali pre ofsajd. V 32. minúte domáci Žilinu prečíslili a Danko uprednostnil strelu pred prihrávkou Mensahovi. Volešák v páde vytesnil na rohový kop. O tri minúty nato nebezpečne zakončoval kapitán žltozelených Pečovský, ktorý mieril k pravej žrdi. V 40. minúte Mabouka centroval pred bránku. Najvyššie vyskočil Káčer a zahlavičkoval nad brvno. V 45. minúte sa Žilinčania dostali do prečíslenia piatich proti dvom. Na konci akcie sa znova rozvlnila sieť. Pískané bolo už predtým, a tak prežili Žilinčania déja vu.

V 54. minúte musel dole z ihriska na nosidlách zranený Calero a domáci fanúšikovia chceli penaltu. V 62. minúte videli diváci už tretí neplatný gól v podaní Žiliny, keď si Králik nabehol na center do ofsajdu. V 67. minúte z pravej strany priletel center do šestnástky, kde si naňho počkal Kaša a zaznamenal druhý platný gól Žiliny v zápase - 2:0. V 80. minúte Michalovčan Koscelník centroval k pravej žrdi. Najvyššie vyskočil striedajúci Podhorin a jeho hlavička skončila na konštrukcii brány. V 85. minúte sa do zakončenia predral Špalek a vypálil do Kirovho brvna.

Po dvoch nadstavených minútach sa zápas skončil. Žilina vyhrala v Michalovciach 2:0 (1:0) a ostáva na čele tabuľky.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu