06.08.2016 19:00 CET
0 : 0
(0:0)

Zemplín Michalovce - FC Zlaté Moravce 0:0

Zemplín Michalovce uhral vo štvrtom kole na domácej tráve s celkom ViON-u Zlaté Moravce bezgólovú remízu.

V dvanástej minúte sa domáci pokúsili o akrobatické zakončenie, avšak nepresne. V 17. minúte prihrávka našla Šimčáka, ale center v jeho podaní zaplával do rukavíc Kováča. V 35. minúte zahrával Pintér priamy kop a poslal ho veľmi ďaleko od ľavej žrde Kiru. V 36. minúte to na opačnej strane bolo lepšie. Kunca sa uvoľnil a polovysokou strelou natiahol Kováča, ktorý loptu vyboxoval. V 39. minúte lopta po nízkom centri zo štandardnej situácie dopadla k bližšej žrdi, kde domáci zakončovali hlavou. Ale iba do priestoru, ktorý si Kováč postrážil. V 42. minúte mali Zlatomoravčania šťastie. Ďalekonosná strela k vzdialenejšej žrdi skončila na brvne, Koscelník následne hlavou priestor troch žrdí minul. Do kabín schádzali tímy za bezgólového stavu.

V 53. minúte zostala nepremenená veľká príležitosť. Dvojica rozbehnutých Michalovčanov skončila na poslednom hráčovi z obranného valu hostí. V 56. minúte Koscelník do prízemnej prihrávky len vložil nohu a nasmeroval loptu na bránu. Spraviť sa to však dalo razantnejším spôsobom. Kováč chytil. V 59. minúte Kováč na zemi zakročil proti hlavičke, ktorá mu smerovala do protipohybu. Po hodine hry Válovčan nepočítal s možnosťou, že lopta dopadne v pokutovom území pred neho a v dobrej príležitosti priestor troch žrdí prepálil. Michalovce remizovali so Zlatými Moravcami bez gólov 0:0.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu