20.08.2016 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

Zemplín Michalovce - DAC Dunajská Streda 1:0

Zemplín Michalovce si v šiestom kole najvyššej súťaže poradil s Dunajskou Stredou 1:0 (0:0) a hostia sa tak prepadli na úplné dno fortunaligovej tabuľky.

V siedmej minúte dlhý aut domácich prešiel až do šestnástky, kde sa k lopte dostal Morlacchi a jeho zakončenie dokázal reflexívnym zákrokom Tofiloski zachytiť. V desiatej minúte Škutka ľahko prekonal padajúceho Tofiloskiho a zaznamenal gól. Ktorý však neplatil, lebo útočník domácich sa nachádzal v ofsajde. V jedenástej minúte zostal na zemi ležať Ljubicić a potreboval ošetrenie. V 23. minúte zahrával Zemplín voľný kop. Prišla tvrdá strela a následný dobrý zákrok Tofiloskiho. V 28. minúte Pačinda poslal padajúci center do šestnástky, najvyššie vyskočil Szarka a jeho hlavička skončila tesne nad brvnom; skóre sa teda nemenilo ani tentoraz.

V 50. minúte Pačinda strieľal po centri z prvej a tvrdá strela mierila k pravej žrdi. Dobrý zákrok predviedol Macej. Nasledoval roh. V 61. minúte nastal po rohu v šestnástke chaos, v ktorom sa zorientoval Koscelník a dorážkou otvoril gólový sumár zápasu - 1:0 pre východniarov. Hostia ešte signalizovali nedovolený zákrok, ale neuspeli. V 62. minúte bol odpískaný faul a hráči sa dostali do šarvátky. V 71. minúte mal veľkú šancu opäť Koscelník, ktorý sa ocitol voľný pred Tofiloskim. Koncovku však nezvládol a bol z toho len roh. V 75. minúte po Mensahovom centri Koscelník zahodil ďalšiu príležitosť; dobre zabránil Ljubicić. V nadstavenom čase sa do samostatného úniku dostal Kunca. Rozhodol sa zakončiť z hranice šestnástky a Tofiloski bez problémov chytil.

Michalovce porazili Dunajskú Stredu 1:0 (0:0) a tím zo Žitného ostrova sa tak nečakane prepadol na posledné miesto tabuľky.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu