15.10.2016 17:00 CET
2 : 0
(2:0)

Zemplín Michalovce - AS Trenčín 2:0

Upadajúcu fazónu posledného slovenského majstra potvrdil zápas dvanásteho kola na Zemplíne. Michalovce vyhrali nad Trenčínom 2:0 (2:0).

Lepšiu formu začali Michalovčania potvrdzovať hneď od úvodu duelu. Skóre mohli otvoriť už v desiatej minúte. Koscelník strelou z prvej tesne minul bránu. Na opačnej strane prenikol domácou obranou Bala a zakončil rovnako tesne vedľa. Zápas sa začal lámať v 29. minúte. Pred unikajúcim Mensahom zatiahol ručnú brzdu Gabriel, videl za to červenú kartu a musel sa porúčať pod sprchy. Z nasledujúceho priameho kopu trafil presne pod brvno Žofčák a Zemplínčania išli do vedenia - 1:0. Krátko nato sa skóre takmer zmenilo druhýkrát. Danko a po ňom ani Koscelník však neusmernili do brány Mensahov center. V záverečných minútach prvého polčasu sa prebrali aj oslabení hostia. Na vyrovnávajúci gól nepretavili dva dobre strieľané centre Balua. Na nepremenené príležitosti hráčov AS prišla odpoveď, keď sa Mensah veľmi pekne trafil spoza šestnástky - 2:0.

V druhom polčase sa obraz hry trochu zmenil. Domáci sa začali viac spoliehať na defenzívnu ulitu. Loptu na kopačkách začal mať viac Trenčín. V 47. minúte vypálil Šulek a Macej jeho streli vytláčal na roh. V 61. minúte chceli udrieť domáci. Žofčákovu hlavičku sa Šemrincovi podarilo vykopnúť. V 73. minúte Udeh zle rozohral, Škutka ale v súboji so Šemrincom neuspel. Michalovčania mohli svoj dvojgólový náskok ešte zvýšiť, ale strieľaný center Regáliho v 90. minúte Kushta poslal tesne mimo tyčky.

Zemplín Michalovce si polepšil o tri body, keď na domácom ihrisku porazil majstra z Trenčína rozdielom dvoch gólov 2:0 (2:0).

Autor: Dušan Guman / teraz.sk