16.07.2016 19:00 CET
2 : 1
(1:0)

Zemplín Michalovce - AS Trenčín 2:1

V prvom kole ročníka Fortunaligy 2016/2017 sa na Zemplíne zrodilo prekvapenie. V minulom ročníku zachraňujúci sa tím porazil majstrovský Trenčín 2:1 (1:0).

Už v druhej minúte sa po prihrávke Bera dostal do veľkej šance osamotený Kalu z pravého krídla. Vybiehajúceho Maceja obstreľoval, no ten loptu ešte stlmil a hoci za neho prešla, nedokotúľala sa do brány. O minútu nato Bero neudržal Calera Peréza. Šemrinec zachránil po jeho hlavičke na čiare. V siedmej minúte Bero posunul Kaluovi, jeho oblúčik našiel voľného Jangu, ktorého koníček hlavou skončil mimo brány. V 32. minúte domáci zaznamenali brvno. Loptu zahlavičkoval Šulek a takmer si strelil vlastný gól. V 35. minúte však už domáci skórovali. Lopta sa po centri vo vápne odrazila pred Žofčáka, a ten z dobrej pozície Šmerinca prekonal - 1:0.

V 52. minúte našiel na päťke Holúbek Udeha. Legionár v drese Trenčína prehlavičkoval brankára a vyrovnal, avšak uznaniu gólu zabránil odmávaný ofsajd. O dve minúty sa Žofčák vyhol ofsajdu, naservíroval po zemi na päťku Koscelníkovi a jeho zakončenie z prvej letelo nad bránu. V 57. minúte Trenčania nepokryli Pereza, ten zas prihral voľnému Škutkovi a Zemplín zvyšoval do odkrytej brány - 2:0. V 65. minúte zahral Holúbek priamy kop a Bero natiahol Maceja, ktorý vyrazil na roh. V 70. minúte sa po štandardke tesne k hlavičke nedostal Udeh; Bala potom minul bránu. V 77. minúte to Bala napálil z hranice šestnástky, ale ani druhý gól Trenčína neplatil pre ofsajd. Kuncovu tvrdú strelu vyrazil na opačnej strane Šemrinec. V 82. minúte prepálil gólmana z ľavej strany v šestnástke Balu a znížil z pohľadu Trenčína na 1:2. V poslednej minúte riadneho hracieho času sa k veľkej príležitosti dostal Kleščík. Z päťky hlavičkoval a Macej dobrým zákrokom zabránil vyrovnaniu.

Zemplín Michalovce porazil v prvom kole Fortunaligy majstrovský AS Trenčín 2:1 (1:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu