18.03.2017 17:00 CET
2 : 2
(1:1)

Tatran Prešov - Zemplín Michalovce 2:2

V 24. kole Fortunaligy 1. FC Tatran Prešov získal prvý jarný bod, keď s hosťujúcimi Michalovcami remizoval 2:2 (1:1).

V Poprade videli diváci úvodný zásah domáceho celku už v piatej minúte. Loptu si prevzal Kubus a tienený protihráčom vystrelil vzdialenejšej žrdi brankára Maceja - 1:0. Prešov si vytvoril aj ďalšie príležitosti, ale Katona nedokázal zakončiť ani z dobrej pozície. To bolo v 20. minúte. Už o dve minúty neskôr rozohrával rohový kop Žofčák. Šimčáka ešte centrom našiel Koscelníka a bolo vyrovnané - 1:1. Aj v nasledujúcich minútach sa do sľubných pozícií dostával Tatran, no sieť nerozvlnili ani Katona, ani Hovančík.

Zemplínčania v druhom polčase boli viac pri lopte, mali viac z hry a podarilo sa im otočiť skóre. V 71. minúte Dmitriadis prihral Žofčákovi, ktorý si nabehol z ľavej strany a prekonal Ferenca presným zakončením k vzdialenejšej žrdi - 2:1 pre hostí. Ani teraz sa vedúci celok netešil dlho. Už o sedem minút sa po rozohraní rohového kopu dostal k lopte Trebuňák a vydarene trafil v ťažkej pozícii - 2:2. V samom závere si loptu na priamy kop postavil tradičný prešovský exekútor štandardných situácií Leško a Macej vyškriabal loptu veľmi dobrým zákrokom spod brvna. Na viac sa ani jeden z aktérov sobotného zápasu nezmohol, a tak 1. FC Tatran remizoval na domácej tráve v Poprade so Zemplínom Michalovce 2:2. Zelenobieli naďalej ostávajú na poslednej priečke fortunaligovej tabuľky za desiatymi Moravcami, na ktoré majú štvorbodovú stratu.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk