24.07.2016 20:15 CET
0 : 0
(0:0)

Tatran Prešov - Zemplín Michalovce 0:0

Po troch rokoch hrali futbalisti Tatrana duel v najvyššej lige pred svojimi fanúšikmi. Stalo sa tak v derby proti Michalovciam, no výhry sa nedočkali. Duel skončil bezgólovou remízou.

Slušná divácka návšteva, televízny prenos a veľké očakávania. Východoslovenské derby medzi Tatranom Prešov a Zemplínom Michalovce prilákal množstvo zvedavých očí. Gól však nepadol, duel skončil 0:0.

Dlhoočakávaný duel začal v opatrnom tempe, tímy sa len oťukávali a zoznamovali. Prvá šanca prišla po centri hostí pred bránu, ale Talian zasahovať nemusel. Tatran mohol zahroziť po chybe obrany, ale Tubonemi nestihol sľubnú loptu pred bránu. Mimo potom mieril z diaľky Jacko. Po polhodine hry vypálil nepríjemnú jedovku Žofčák, ale Talian skvele vyrazil. Následne sa tempo hry zvoľnilo a šance na oboch stranách sa rodili len zriedka.

Po prestávke zaujali bengálske ohne fanúšikov Tatrana, no inak sa hralo len medzi šestnástkami a šancí bolo pramálo. Tatran sa prebíjal dopredu len veľmi ťažko, z plynu poľavili aj Michalovčania. Striel na oboch stranách nepribúdalo, diváci videli najmä boj v strede poľa. Dvadsať minút pred koncom sa Tatran už radoval z gólu, ale rozhodca napokon pískal po dorazenej lopte do siete ofsajd. Brankár Talian sa potom musel mať na pozore pri nepríjemných centroch Zemplína, ale strela naňho nesmerovala. V 80. minúte podnikol Prešov sľubný brejk, lenže center so siete nemal kto upratať, bolo to nepresné. Neujala sa ani Tubonemiho hlavička a preto sa duel skončil bezgólovou remízou. Spokojnejší teda budú hostia, Prešov pre zmenu v dvoch dueloch ešte nedal ani jeden presný zásah.

Autor: Ľubomír Hudačko