06.05.2017 19:00 CET
0 : 2
(0:1)

Tatran Prešov - ŠPORT Podbrezová 0:2

Ďalší ašpirant na 3. miesto nazaváhal, v Poprade sa totiž Horehronci postarali o dvojgólové víťazstvo na úkor posledného Prešova. Po jednom góle dali v každom polčase.

V druhom zápase počas jedného týždňa Prešov nenadviazal na solídne vystúpenie proti Zlatým Moravciam a tentoraz proti pevnej obrane vyšiel naprázdno. Prvá vážna šanca prišla už po 10. minútach, prešovský odchovanec Viazanko však neskóroval. Dzurík potom po priamom kope mieril hlavičkou vedľa. Neskôr nedal Petko v dobrej pozícii, minul len tesne. Na ihrisku sa potom dlho nič nedialo, ale pár minút pred koncom polčasu mohol zmeniť skóre po rohovom kope Viazanko, mieril tesne mimo. Napokon však hostia uspeli z penalty, pretože po faule domácich sa presadil Kochan a určil stav na 0:1.

Po prestávke sa hostia mohli sústrediť už len na brejky a pozornú defenzívu. Je totiž vždy málo pravdepodobné, že sa Prešov začne predbiehať v gólostroji a inak tomu nebolo ani tentoraz. Hostia pohrozili ďalšou šancou, Bernadina vška mieril tesne nad. O chvíľu neskôr poslal z hĺbky poľa krásnu prihrávku Kochan, čím vyslal do samostatného nájazdu Viazanka, ktorý si posadil Taliana, lenže pred bránkovou čiarou zakročil Keresteš a nepustil loptu do siete. Po hodine hry mieril Turňa vedľa brány, hoci sa pekne zbavil Kačalu. V 70. minúte hostia potvridli tri body, pretože Viazanko sa pred prázdnou časťou brány nemýlil - 0:2. Hostia tak potvrdili záujem udržať si tretie miesto, Prešov opäť strelecky vyšiel naprázdno.

Autor: Ľubomír Hudačko