10.09.2016 19:00 CET
0 : 2
(0:2)

Tatran Prešov - ŠPORT Podbrezová 0:2

1. FC Tatran Prešov prehral vo ôsmom kole Fortunaligy s hosťujúcou Podbrezovou 0:2 (0:2), keď zápasu chýbala šťava v podobe viacerých väčších šancí na zmenu skóre na obidvoch stranách.

V desiatej minúte centrovaná lopta na prednú tyč našla hlavu jedného z Podbrezovčanov, ale jeho hlavička mierila vysoko nad. V 15. minúte po rohu Tatrana prišlo zakončenie z hranice šestnástky, keď Rolinec namieril tesne nad brvno Kuciakovej brány. V 22. minúte Viazanko sprava nacentroval presne na hlavu Bernadinu, ktorý po prvýkrát v zápase rozvlnil sieť - 1:0 pre hostí. V 33. minúte po centri Prešova sa jeden z hráčov domácich ocitol niekoľko metrov pred Kuciakom, ktorý strelu z bezprostrednej vzdialenosti vytlačil. V 38. minúte Podio zahral nakrátko a po prihrávke Viazanka sa takmer opäť menilo skóre. Tvrdý pokus záložníka hostí skončil rohom po reflexívnom zákroku Taliana. V 40. minúte bol exekútorom priameho kopu Podio a vcelku poľahky zvýšil už na 2:0 pre železiarov. Do kabín schádzali do kabín celky za stavu 2:0 pre Horehroncov.

Druhý polčas začali lepšie domáci. Po centri Olansunjanmiho z ľavej strany strela z hranice päťky išla vedľa, hoci lopta dopadla presne na nohu zakončujúceho hráča. V 48. minúte mal šťastie Talian, že strela po rohovom kope netrafila priestor troch žrdí. V 58. minúte center na Podia zaváňal možnosťou na druhý gól Argentínčana v zápase, ale v poslednej chvíli domáci loptu odkopli. Podbrezová bezpečne kontrolovala vývoj stretnutia, Šarišania si nedokázali vypracovať ani len náznak príležitosti na zníženie stavu. Po jednej nadstavenej minúte zápas skončil. Prešov prehral na svojom ihrisku s Podbrezovou 0:2 (0:2).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu