07.04.2017 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

Tatran Prešov - FK Senica 1:0

Prekvapenie v Poprade, v prechodnom domove vyhral Tatran Prešov nad Senicou gólom z poslednej desaťminútovky. Hostia tak nepotvrdili zlepšujúcu sa formu a inkasovali od Šarišanov prvý gól po piatich rokoch.

Zatiaľ sa teda Seničania k 100. výhre vo Fortuna lige nedostali. V Poprade proti Prešovu tentoraz neskórovali oni a prišli o všetky body. Pritom už v 1. minúte mal šancu Kováč, no nepochodil a Talian ho vychytal. Mužstvá sa rozbiehali pomalšie, no s pribúdajúcimi minútami stúpal aj počet zaujímavých situácií. V 18. minúte si streleckú pozíciu v pokutovom území vypracoval Seničan Brigant, ale tvrdou strelou pravačkou namieril iba do pripraveného Taliana. Ten zasahoval aj o pár sekúnd neskôr po pokuse Bališa z približne 30. metrov. Domáci tím mal slovo v posledných minútach polčasu, aktívny Katona ale mieril svoju strelu len do miest, kde pozorne číhal Šulla. Neuspel potom ani Kubus a preto sa polčas skončil bez gólov.

Dopredu sa dostávali Seničania po prestávke už viac, predsa len boli miernym favoritom. Ako tak pohrozili po hodine hry, Turyna však na Taliana taktiež v šanci nevyzrel a keď sa už zdalo, že tímy sa rozídu bez gólov s bodom na konte, rozhodla posledná desaťminútovka. Kubus potešil fanúšikov pod Tatrami ojedinelou peknou akciou v spolupráci s Katonom. Ten vyzvŕtal obranu, ktorá sa zhŕkla len okolo neho a zabudla na zadnej žrdi číhajúceho Kubusa. Šulla nemal šancu zasiahnuť - 1:0. Tri body napokon bral nováčik, pričom je to jeho len tretia výhra v tejto sezóne. Víťazstva sa dočkal po 12. zápasoch čakania. Naopak, hostia nepotvrdili lepšiu formu a inkasovali od Prešova gól po piatich rokoch.

Autor: Ľubomír Hudačko