20.08.2016 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

Tatran Prešov - FC Zlaté Moravce 1:0

Diváci sa dočkali, prvý gól v sezóne Tatrana Prešov prišiel v šiestom kole Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam. Duel napokon zelenobieli aj vyhrali a to 1:0 po zásahu striedajúceho Dávida Leška. Tatran mohol vyhrať aj s ďalšími gólmi na konte, ale v úvode dvakrát nastrelil konštrukciu brány. Brvno trafili aj hostia, ale z tlaku sa im vyrovnať nepodarilo.

S remízou by boli hostia určite spokojnejší, pretože Vionu sa takisto na začiatku ročníka nedarilo. V Prešove neboli favoritom, naopak, domáci sa chystali uchmatnúť aj viac ako jeden bod. No najmä chceli vsietiť prvý gól medzi elitou. Tatranu sa to takmer podarilo už vďaka svižnému úvodu. Už po pár minútach mal obrovskú šancu Rolinc, ale nedal z pár metrov. Kováč totiž len vyrazil strelu do žrde a novic v drese Tatrana nepochopiteľne zblízka napálil len do brvna. Z uhla mohol otvoriť skóre neskôr Streňo, ale neuspel a pískal sa aj ofsajd. Po rohovom kope hlavičkoval nad pre zmenu Jacko. Hostia zahrozili len nepresnými pokusmi nad bránu, ale v 41. minúte mohli ísť do vedenia po hlavičke Kostadinova. No jeho pokus cez Taliana mieril iba do brvna. Tatran mal v prvom polčase viac z hry, hrozil najmä Ashiru, ale gól diváci v úvodnom dejstve nevideli.

Tréner Varga vyrukoval do duelu s niekoľkými zmenami v základnej zostave. Najlepším hráčom na ihrisku bol rýchly Ashiru Olansunjanmi, ktorý predvádzal skvelé prieniky a po zmene strán mal z uhla dobrý pokus. Kováč ho vychytal a potom Tatran nasadil namiesto Katonu Dávida Leška. A bol to skvelý ťah, pretože onedlho si pripravil pôdu na ranu z hranice vápna a nádherne ju zakrútil do šibenice - 1:0. Išlo o prvý zásah Prešova v novej sezóne ligy, na ktorý sa čakalo dlhých 510 minút. Zlaté Moravce sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale nakopávané lopty obrana vždy s prehľadom odvrátila. A napokon tri body aj ostali doma, zelenobieli sa totiž ubránili náporu a radujú sa z prvej výhry.

Autor: Ľubomír Hudačko