15.04.2017 15:00 CET
1 : 4
(0:1)

ŠPORT Podbrezová - Zemplín Michalovce 1:4

Šokujúci výsledok sa zrodil na Horehroní. Podbrezová totiž doma podľahla Michalovciam vysoko 1:4, dvomi gólmi sa blysol exslovanista Žofčák. V domácich radoch sa presadil len Kupčík a tak si tri body odvážajú na východ hostia. Tí skórovali po postupe do Fortuna ligy vonku 4 góly vôbec prvýkrát.

V jsennej časti neprestrielná Podbrezová pokračuje na jar v slabých výkonoch a stále platí, že v tomto ročnom období ešte nevyhrala. Dokonca púšťa body už aj doma, čerstvo si na ich štedrosti pochutili Michalovčania. Pritom v prvom dejstve mali miernu prevahu domáci, hoci šance si vytvárali Zemplínčania. Kuciak mal prácu so šancou Koscelníka a bravúrne zasiahol aj zoči-voči Kushtovi. Po polhodine hry Polievka pekne prihral Viazankovi do rohu šestnástky, ten zakončil dvakrát, ale len do hráča Michaloviec. Dve minúty pred koncom polčasu sa Horehroncom nepodarilo uspieť po rohovom kope a brejk východniarov skončil gólom. Viazanko prekonal svojho brankára po tom, čo do vápna centroval Koscelník a bolo 0:1.

Favoritom bol napriek nepriaznivej sérii pred zápasom určite domáci celok, takže po prestávke sa snažil minimálne vyrovnať. A po rohovom kope sa im to aj podarilo, keďže Kupčík umiestnil center z rohu na 1:1 a začínalo sa odznova. To ale hosteiteľom zápasu príliš nepomohlo, pretože v defenzíve to nebolo ono. Vzadu panoval chaos a Kuciak síce ešte Danka po hodine hry vychytal, no potom inkasoval po penalte Žofčáka na 1:2. Do konca zápasu už veľa času nezostávalo a preto domáci otvorili hru a chceli uspieť. To sa im ale vypomstilo, keďže Michalovce udreli po chybe a zásahu Žofčáka už na 1:3 a o niečo neskôr uspel po odrazenej lopte aj Danko. Gólom na 1:4 uzavrel šokujúce skóre. Zemplín dal po postupe do Fortuna ligy vonku 4 góly vôbec prvýkrát.

Autor: Ľubomír Hudačko