13.08.2016 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

ŠPORT Podbrezová - Zemplín Michalovce 1:0

ŽP Šport Podbrezová zdolal v piatom kole Fortunaligy MŠK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0) a pokračuje vo veľmi dobrých jesenných výsledkoch.

V jedenástej minúte zakončil kombinačnú akciu hostí Škutka. Po centri do šestnástky sa cez Kostelného dostal k hlavičke a trafil brvno. V 14. minúte zrealizoval Mensah oblúčik za Kostelného na Škutku, ale dobre sa vrátil Djordevič a loptu Michalovčanom zobral. Hostia ale opäť zabojovali a nasledoval tak roh. V 17. minúte kapitán Kostelný zakončoval hlavou chrbtom k bráne. V dobrej situácií namieril do rukavíc Maceja. Lepšie bol postavený Vajda, ale nebolo mu to nič platné. V 26. minúte dobrý center na päťku Macej pred hráčmi Podbrezovej razantne boxoval čo najďalej od priestoru medzi tromi žrďami. Minútu pred koncom polčasu center z priameho kopu sklepol Vajda na celkom voľnú dvojicu spoluhráčov. Tí sa však nedohodli a nožničky Djordeviča išla vedľa. Prípadný gól by aj tak nebol platil pre ofsajd.

V 62. minúte dobrý Podiov center pristál medzi hráčmi na hlave Vajdu, ktorý poslal hlavičku tesne nad zemou. Macej sa blysol vydareným zákrokom pred bránkovou čiarou. V 68. minúte loptu z kopačky Breznaníka už niekoľkí fanúšikovia videli v sieti. Tá v nej naozaj aj bola, ale iba zo zadnej strany. V 77. minúte sa neujal Podiov roh, keď po signáli pálil Breznaník do obrancov súpera. Ten istý hráč vrátil loptu do ohňa, kde najlepšie vyskočil Krivák a hlavou otvoril skóre - 1:0. V 85. minúte Podio rozohral priamy kop signálom a prihral na hranicu šestnástky Turňovi. Jeho strelu vyrazil Macej na nohu Kochana, ktorý dorážal z veľmi dobrej pozície a trafil hlavu jedného z hostí na čiare.

Podbrezová potvrdila úlohu favorita a v zatiaľ veľmi úspešnej sezóne si pripísala na konto ďalšie tri body, keď porazila Michalovce 1:0 (0:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu