10.12.2016 14:00 CET
1 : 1
(1:0)

ŠPORT Podbrezová - Tatran Prešov 1:1

Podbrezová uzavrela najúspešnejšiu jeseň v histórii klubu deľbou bodov s Prešovom, s ktorým v domácej Zelpo Aréne remizovala 1:1 (1:0).

V desiatej minúte po zrazenom centri do šestnástky sa k strele z dobrej pozície takmer dostal Šafranko, ale hostia v poslednej chvíli odvrátili. A to priamo k Djordevičovi, ktorého zakončenie skončilo zákrokom Taliana. Následná strela Podia smerovala vedľa. V trinástej minúte Breznaník z prvej prestrelil Taliana a východniari loptu odkopli. V 33. minúte Breznaník našiel nepokrytého Viazanka, ktorý sa dostal k hlavičke a lopta sa od zeme odrazila k žrdi, kde zasiahol Talian. V 41. minúte zasa Breznaník napriahol z 25-tich metrov a mieril pod brvno, no iba do stredu brány. Talian loptu zachytil na dvakrát. Minútu pred vypršaním prvého polčasu centrovaná lopta po zemi do šestnástky Podbrezovej našla Katonu, ktorý z veľmi dobrej pozície trafil jedného z domácich. A tak udreli Horehronci: strela Breznaníka pravačkou z hranice šestnástky po zlom odvrátení centra zapadla k žrdi - 1:0.

V 64. minúte strela z hranice šestnástky Kuciakovi po dobrom zákroku vypadla a Lukáš Kubus ju v sklze zasunul do brány - 1:1. V 70. minúte strieľaná prihrávka Podia našla Kostelného, ktorý loptu zrazil do protismeru Taliana a kotúľala sa do siete. V poslednej chvíli na bránkovej čiare zakročil obranca hostí. O deväť minút Turňa poslal loptu na hlavu Šafranka, čakajúceho na päťke. Jeho zakončenie nechalo vyniknúť Taliana. V 84. minúte bol Krivák faulovaný Kubusom a keďže ho hosťujúci záložník držal, ohnal sa a trafil tvár súpera. Za tento počin dostal od hlavného arbitra červenú kartu. Po štyroch nadstavených minútach zápas skončil. Železiarne Podbrezová remizovali s 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:0) a poradie oboch celkov v tabuľke sa nezmení. Podbrezová prezimuje druhá, Prešov posledný.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu