12.03.2017 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

ŠPORT Podbrezová - Spartak Trnava 0:1

Prv gól na jar a prvé tri jarné body si prekvapujúco z Podbrezovej pripisuje Trnava. Tá sa dokázala v zápase presadiť tesne po prestávke a vedenie si udržať. Naopak, na Horehroní pociťujú pokles formy, na jar ešte ani raz nevyhrali.

Nehralo sa v ideálnom počasí, ale súperi sa snažili o pekný priebeh hry. Viac sa smerom dopredu hrnuli Šporťáci, ktorým to mohlo padnúť z početných štandardiek. Jakubech však v jednom prípade vychytal Vajdu, nad bránu potom hlavičkoval Bernadino. Hostia sa osmelili až po tridsiatich minútach, konkrétne Jirka, dostal sa do troch zakončení, prvý pokus mu zmaril Turňa, druhý bol nepresný a tretí mu nesadol ideálne, takže Kuciak mal ľahkú prácu. V závere polčasu mieril Kuzma z diaľky a Jakubech mal prácu, neskôr tesne minul bránu Kupčík. Aj preto sa do polčasu šlo za bezgólového priebehu.

Po prestávke netrvalo dlho a diváci videli gól. Tí domáci sa však nepotešili, pretože po rohovom kope skóroval Yilmah. Jeho hlavička prešla do siete a hostia viedli prvým jarným gólom - 0:1. Jakubech mal následne neraz šťastie pri zakončení tretieho tímu Fortuna ligy, pretože si dobre postavil žrde. Najprv loptu vytlačil na brvno po centri Turňu a o pár minút ju tam vyškriabal druhýkrát po dobrom zakončení Polievku. Nedá sa povedať, aby sa domáci nesnažili. Ich tlak však neprinášal želané ovocie, Kochanova hlavička takisto vyrovnanie neznamenala. Tóth potom nedoprial radosť spoza vápna strieľajúcemu Krivákovi a 4 minúty pred koncom neuspel ani Djordjevič. Skvelý Jakubech na čiare zachránil pri jeho hlavičke zblízka. Yilmaz na druhej strane pre zmenu nerozhodol a preto platilo aj po záverečnom hvizde, že jeho gólom Spartak získal z horúcej pôdy prvé jarné tri body. Podbrezová prehĺbila krízu, keďže na jar ešte nevyhrala.

Autor: Ľubomír Hudačko