17.07.2016 19:00 CET
1 : 1
(0:0)

ŠPORT Podbrezová - Spartak Trnava 1:1

Otvárací zápas nového ročníka Fortunaligy priniesol deľbu bodov. Podbrezová remizovala s Trnavou 1:1, keď oba góly padli v druhom polčase.

V 23. minúte bol Podiov strieľaný nákop tečovaný a na bránkovej čiare narobil Jakubechovi problémy. Gólman Trnavy loptu pred dvojicou protihráčov spod brvna vyrazil, no zároveň bol pískaný ofenzívny faul. V 32. minúte Peševski už dorážal loptu do brány, ale Jakubech ju ešte dokázal rukami vyraziť ba roh. O tri minúty Šafranko nezakončil vo vzduchu a lopta sa odrazila k Podiovi. Ten našiel Viazanka, ktorému gól prekazil Mikovič, keď útočníka domácich rozhodil. V 37. minúte obrana Trnavy ostala pri priamom kope Podia stáť, do lopty sa hodil nabiehajúci Vajda, a tesne ju minul. V 42. minúte dostal loptu do dobrej pozície Šafranko pre Rendlu na hranici päťky. Rendla si loptu ešte prehadzoval na pravačku, čo mu znemožnilo presne zakončiť.

Tri minúty po polčasovej obrátke sa skóre menilo prvýkrát. Po centri zľava na vzdialenejšej žrdi skóroval nestrážený Viazanko. V 54. minúte prudko vystrelil També a jeho zakončenie mierilo pod brvno Kuckovej brány - 1:1. V 64. minúte Vajda nožničkami zakončil nad. Šafranko trafil priamo do Jakubecha. Na šestnástke dostal do dobrej pozície prihrávku Jirka, ale úplne minul. V 73. minúte sa Turňov center dostal do šestnástky Trnavy a hlavička jedného z domácich skončila na brvne. V 89. minúte Podio viac strieľal ako centroval. Lopta z kopačky Horehronca zasiahla žrď Jakubechovej brány.

Po dvoch nadstavených minútach zápas skončil. ŽP Šport Podbrezová remizoval v úvodnom kole nového ročníka Fortunaligy 1:1 (0:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu