26.11.2016 17:00 CET
2 : 0
(2:0)

ŠPORT Podbrezová - FK Senica 2:0

ŽP Šport Podbrezová potvrdil úlohu favorita a nad desiatou Senicou zvíťazil 2:0 (2:0). Po prehre Slovana v Žiline si tak Horehronci ešte viac upevnili druhé miesto v tabuľke.

Po prvom polčase bolo o výsledku de facto rozhodnuté. Diváci v Zelpo aréne videli góly v podaní svojich hráčov. Senica nezvíťazila už od augusta a jej negatívna séria sa teraz ešte natiahla. Už v 14. minúte Varga fauloval v šestnástke Kuzmu. Pokutový kop s prehľadom premenil Podio. Seničania nič výnimočné nevymysleli. Okrem úplne nenápadnej akcie, keď sa v 26. min Turyna dostal k zakončeniu, no Kuciak mu zmaril šancu vybehnutím. V 31. minúte sa fanúšikovia potešili peknej akcii Kuzmu a Viazanka, ktorý vysunul kolmicou Šafranka a lob mladého zakončovateľa ponad Šullu doplachtil do siete - 2:0.

Futbal bol inak dosť nezáživný. Domáci mali prevahu vo všetkých činnostiach. Senica rázne kráčala k dvanástemu zápasu za sebou, v ktorom nebola schopná naplno bodovať. Železiari s najlepšou defenzívou v súťaži sa do problémov nedostávali. Po prestávke síce hostia v útoku trochu ožili, ich aktivita však prevažne končila pred šestnástkou. Kuciaka v bránke neohrozili vôbec. V 63. minúte Viazanko prinútil Šullu k zákroku. Viac sa ale udialo o pár sekúnd neskôr, keď po faule na Kriváka videl druhú žltú kartu a vzápätí červenú Turyna. Oslabeným hosťom neostalo iné, ako brániť dvojgólový rozdiel. Domáci si zas strážili vedenie, čo sa odrazilo na dosť nezáživnej hre.

ŽP Šport Podbrezová porazila podľa predpokladov FK Senica 2:0 a naďalej si zachováva vysokú hernú a výsledkovú fazónu. Pred tretím Slovanom, ktorý prehral v Žiline, má ako druhá už päťbodový náskok.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk