4 : 0
(3:0)

Spartak Trnava - Tatran Prešov 4:0

Spartak Trnava porazil v 27. kole Fortunaligy Prešov vysoko 4:0 (3:0).

Pred zápasom poblahoželali miestni funkcionári k 75. narodeninám známemu bývalému hráčovi a trénerovi Trnavy Jozefovi Adamcovi. Od úvodu boli iniciatívnejší domáci, ktorí Tatran prevyšovali aj herne. Skórovali už v siedmej minúte, ale ich gól pre postavenie mimo hru neplatil. V 20. minúte sa k akej takej príležitosti dostali výnimočne Prešovčania, Rolinc v nie nejvýhodnejšej pozícii zakončil z ľavej strany iba do bočnej siete. Najväčšiu príležitosť otvoriť strelecký účet zápasu mal Schranz. Tambe dobre odcentroval z ľavej strany presne na nohu spoluhráča, ktorý z dvoch metrov sám pred Talianom nedokázal trafiť ani priestor brány. Krátko nato mal ďalšiu stopercentnú šancu Sloboda. Ten zas prepálil všetko z jedenástich metrov. Do tretice to Spartaku vyšlo po vysunutí dvoch Trnavčanov, ktorí sa nechytili do ofsajdovej pasce. Na konci rýchlej akcie bol Schranz, ktorý už doklepol loptu za Talianov chrbát - 1:0. V 37. minúte východniari urobili v obrane hrúbku, na konci sóla si Halilovič ešte dovolil kľučku a zakončil do prázdnej brány - 2:0. V 45. minúte prvého polčasu zahral priamy voľný kop Čonka a lopta nikým netečovaná skončila v sieti - 3:0.

Päť minút po obrátke nasledovala ďalšia z radu prihrávok stredom na Tambeho. Afričan išiel sám na brankára a svoj nájazd premenil - 4:0. Trnava naďalej herne dominovala, Prešov si nedokázal vypracovať ani jednu strelu, či väčšiu príležitosť. V 81. minúte Kerlon pobavil divákov, keď si viezol loptu medzi hráčov a hlavičkoval ju. Pred 2155 divákmi zdolal Spartak Trnava 1. FC Tatran Prešov na domácom vynovenom trávniku vysoko 4:0, keď už do polčasu vyhrávala trojgólovým rozdielom.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk