13.08.2016 19:00 CET
2 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - Tatran Prešov 2:0

V piatom kole potvrdil trnavský Spartak úlohu favorita a nad nováčikom z ďalekého východu zvíťazil 2:0 (1:0). Hostia tak ani v piatom ligovom kole nestrelili gól.

V tretej minúte Tambe využil zaváhanie hosťujúcej obrany, ale na Schranza posielal loptu neskoro. Bol z toho iba roh. V siedmej minúte poslal Mikovič loptu Tambemu do šestnástky znova s omeškaním. V deviatej minúte Schranz prenikol cez obranu a z vnútra šestnástky trafil tyč. Nasledoval iba priamy kop po faule. V jedenástej minúte po závare v šestnástke zakončil Halilovič a veľa k zmene skóre nechýbalo. Príklad spoluhráča nasledoval Tambe a Talian mal plné ruky práce. V 25. minúte pred trnavskou bránou Luberda po rohu zakončil nožničkami, ale jeho pokus bol zblokovaný. V 26. minúte po rýchlej akcii lopta prešla na pravú stranu k voľnému Halilovičovi, a ten zblízka zakončil do siete -1:0 pre Spartak. V 29. minúte Trnavčania skórovali opäť Tambem, avšak iba z ofsajdu. V 31. minúte Mikovič obohral Dzuríka a odcentroval. Hostia sa ubránili. V 44. minúte Mikovič našiel Tambeho, ktorý zakončil presne a nechal vyniknúť Taliana. Do kabín domáci schádzali s jednogólovým náskokom.

V 52. minúte zaznamenala Trnava ďalší gól z kopačky Tambeho, ktorý nemohol platiť pre ofsajd. V 53. minúte dostal dobrú loptu Schranz, vydarene si ju prevzal a strelou minul bránu. V 61. minúte mal šancu Halilovič. Prenikol cez obranu, zasekol si posledného brániaceho hráča a brankára Taliana chcel obstreliť. Gólman Prešova si so šťastím poradil a neinkasoval. V nadstavenom čase prenikol po ľavej strane Mikovič a našiel Tambeho, ktorý však už nezaváhal - 2:0. Po dvoch nadstavených minútach zápas skončil. Spartak Trnava podľa papierových predpokladov porazil 1. FC Tatran Prešov 2:0 (1:0). Na konte hráčov z tímu nováčika naďalej ostáva alarmujúca nula strelených a jedenásť inkasovaných zásahov.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu