15.10.2016 17:00 CET
0 : 2
(0:0)

Spartak Trnava - ŠPORT Podbrezová 0:2

V dvanástom kole potvrdila Podbrezová úlohu tabuľkového favorita a zdolala domácu Trnavu 2:0. Naďalej má tak na konte jedinú prehru v súťaži.

Domáci Spartak vybehol na trávnik značne oslabený o laborujúcich hráčov. Napriek tomu sa usiloval vytvoriť si na začiatku územnú prevahu. Železiari však červenočiernych do 16-ky a k zakončeniu nepúšťali. Hrozbou pre brankára na opačnej strane ihriska boli matador Viazanko a sním aj Kuzma a Šafranko. Prvá príležitosť nastala v 22. minúte, keď centrovanú loptu Jirku odvrátil pred voľným Também kapitán hostí Kostelný do rúk brankára Kuciaka. O štyri minúty po centri Čögleya hlavičkoval dobre També. Kuciak loptu vytiahol na roh. Potom tesne vedľa brány zahlavičkoval Greššák. Päť minút pred skončením prvého dejstva napriahol spoza 16-ky Bališ, ale Kuciak bol pozorný. Hosťujúci Horehronci v prvom polčase priamou strelou brankára Jakubecha neohrozili.

Po obrátke chyboval stopér Tóth a železiari išli do vedenia. Malú domov zachytil Bernadina, obišiel Jakubecha a dopravil loptu do siete - 1:0 pre Podbrezovú. O päť minút nato po rohovom kope hlavičkoval Greššák, ale iba mimo. V 65. minúte nechýbalo veľa a domáci mohli vyrovnať. Prihrávku Bališa na Tambého vystihol Kostelný a odvrátil zmenu skóre. Krátko nato opäť Bernadina išiel sám na Jakubecha, ale vystrelil vedľa. V 73. minúte Podbrezová Viazanko pre zmenu zachytil malú domov Čögleya a tečovanou strelou navýšil náskok svojho celku - 2:0. V 77. minúte po centri Jirku hlavičkoval Dubec tesne nad priestor troch žrdí. To bolo zo strany domácich všetko. Hostia chvíľami zdržiavali a darilo sa im to úspešne.

Spartak Trnava prehral na domácom trávniku s prekvapením jesene Podbrezovou 0:2 (0:0).

Autor: Dušan Guman / teraz.sk