27.08.2016 19:00 CET
0 : 0
(0:0)

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 0:0

Veľké očakávania od ďalšieho derby medzi Trnavou a Slovanom sa nenaplnilo. Diváci nevideli v zápase ani jeden gól, hoci hráči si na oboch stranách vypracovali nejednu šancu. Domácich neskôr oslabil po červenej karte útočník Tambe a aj preto sa duel skončil bezgólovou remízou.

Prvú šancu mali Slovanisti a to po siedmich minútach. Priskina však vychytal Jakubech. Zmenu skóre si pýtala aj šanca Spartaka, ale únik Mikoviča Mucha vybehnutím odzbrojil a penalta sa nepískala. Do odkrytej brány potom nedal Halilovič. Brankár Trnavy si potom poradil vo veľkej šanci Soumaha aj po štvrťhodine hry. Diváci už videli loptu v sieti, ale zázračne ju gólman vyškriabal mimo troch žrdí. V 22. minúte kontroval Halilovič priamym kopom, ktorý preletel tesne nad. Ligeon tiež vyskúšal pozornosť Jakubecha, ale mladý gólman neinkasoval ani po tejto akcii. V závere polčasu mohol otvoriť skóre Tambe, ale Saláta si poradil po predošlej chybe a zmeniť skóre nedovolil. Spartak potom nevyužil ani rohový kop na konci polčasu.

Aj po prestávke sa hralo najprv viac opatrne, aby sa o ofenzívne chúťky starali Tambe s Halilovičom. Druhý menovaný hráč bol mimoriadne aktívny, ale jeho akcie so spoluhráčmi nenachádzali gólové parametre. Dopredu sa dral aj Slovan, tam bol pre zmenu pri chuti Priskin. Lenže v 57. minúte sa jeho šanca po centri Soumaha nedostala do siete. Potom prebrali iniciatívu opäť hráči Spartaka, nevydolovali z nej však súvislý tlak ani vyložené možnosti, hoci sa streleckým pokusom prezentoval Mikovič. Hra sa následne kúskovala, pribúdala aj nervozita a diváci si veľa futbalovej krásy neužili. Zmeniť to chcel ešte nezmar Mikovič, lenže nedal v šanci ani zblízka štvrťhodinu pred koncom. V závere navyše andeli prišli o vylúčeného Tambeho a vidina na tri body sa tak vzdialila ešte viac. Slovan potom vpredu neuspel, na Jakubecha nevyzrel a derby sa tak opäť skončilo nepopulárnym výsledkom 0:0. Naposledy tak gól v Trnave v dueli so Slovanom padol ešte v októbri 2014 od José Casada. To bol v kádri ešte aj Erik Jendrišek, Janečka, Sabo či Vlasko.

Autor: Ľubomír Hudačko