25.02.2017 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

Spartak Trnava - FK Senica 0:1

Senica aj v druhom jarnom vystúpení získala plný počet bodov, keď na pôde Trnavy zvíťazila jediným gólom stretnutia 1:0 (0:0).

V prvom polčase mali viac z hry domáci. Proti zhustenej senickej obrane sa však nevedeli presadiť gólovo. V úvodných minútach dvakrát zakončoval Mikovič, a dvakrát vedľa. Hostia za celý polčas pohrozili iba tromi štandardnými situáciami, z ktorých nezapršalo. Po štvrťhodine hry Trnavčania kopali priamy kop, ale loptu Čonku nezakončil pri zadnej žrdi Tóth. Následne Trnava nevyužila dve tutovky: najskôr v 20. minúte po prihrávke Godála spálil šancu Jirka a v 27. minúte strela Čögleja skončila na pravej žrdi. Po polhodine hry sa dvakrát dostal k zakončeniu Yilmaz. Aj z kopačky, aj jeho hlavy smerovala lopta vedľa. Krátko pred koncom polčasu Šulla reflexívne nohou vyrazil strelu Mikoviča.

Druhý polčas sa začal veľkou šancou Jirku, ktorý zakončil nedôrazne. V 57. minúte po hrúbke trnavskej obrany neobsadený Kováč zblízka prekonal Jakubecha a Seničania sa ujali vedenia - 1:0 pre hostí. V 71. minúte po centri Mikoviča hlavičkoval vedľa Halilovič. Zakončujúceho Dubeca vychytal brankár Šulla. Trnavčania prehrali na jar i druhý zápas, v dueli so Senicou podľahli 0:1. "Dnešné stretnutie sa ťažko hodnotí, pretože sme nepremenili v prvom polčase šance. Hostia po zmene strán dali jeden gól a my sme opäť vyšli naprázdno. Na jar sme ešte nedali gól a nezískali ani bod," skonštatoval po zápase tréner Trnavy Miroslav Karhan. "Zápas sa mi hodnotí ťažko, pretože dominantným mužstvom bola Trnava. V druhom polčase mala štyri gólové šance, na naše šťastie sme neprehrávali. Po zmene strán nám pomohlo šťastie a opakujem znovu, futbalová kvalita bola na strane Trnavy," komentoval náprotivok Karhana na senickej lavičke Miroslav Mentel.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk