24.07.2016 19:00 CET
2 : 1
(2:1)

Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda 2:1

V druhom kole Fortunaligy ročníka 2016/2017 porazil Spartak Trnava DAC Dunajskú Streda 2:1 (2:1), keď prehrával 0:1.

Bolo to už dokopy päťdesiate ligové stretnutie medzi týmito dvoma súpermi. Hralo sa vo veľmi búrlivej atmosfére. Spartak zamiešal zostavou a oproti štvrtkovému zápasu v Európskej lige mu chýbalo šesť hráčov základnej zostavy. V 13. minúte hostia zaútočili, do šestnástky vnikol Pačinda a umiestnenou strelou popod Jakubecha otvoril skóre - 1:0 pre tím zo Žitného ostrova. Ten viedol len päť minút. V 18. minúte po centri zľava Brazílčan Araujo vyrovnal hlavou. O dve minúty strieľal Paukner z priameho kopu tesne vedľa. Pred uplynutím polhodiny krížna strela Šabalu išla vedľa brány. V 31. minúte obranný zákrok na Horníka v pokutovom území zapískal rozhodca ako faul. Kapitán hostí Michalík inkasoval žltú kartu a kopala sa penalta, ktorú premenil Paukner. DAC sa k zakončeniu nedostával. Naopak, v závere prvého dejstva stihli Dunajskostredčania dostať ďalšie tri žlté karty.

Úvod druhého polčasu priniesol pre obe mužstvá dve dobré šance, ale skóre sa pri nich nemenilo. Strieľaný center Štepanovského preletel cez šestnástku, potom prihrávku na Šabalu obrátil Kadlec na roh. Na opačnej strane pokryl Tofiloski center Gagnona. Pred bránkovou čiarou eliminoval tiež Kadlecov pokus. Po hodine hry slabou strelou na Tofiloského zakončil Gagnon. Pri protiútoku Černák z 20-tich metrov napálil nad trnavskú bránu. Štvrťhodinu pred koncom sa mohol dvakrát do streleckej listiny zapísať Gagnon. Najprv sa uvoľnil v 16-ke a stroskotal na Tofilovskom, o chvíľu zakončil do bočnej siete.

Skóre sa už viackrát nemenilo, a tak Spartak Trnava porazil DAC Dunajská Streda 2:1, keď všetky tri góly padli už v prvom polčase.

Autor: Dušan Guman / fortunaliga.sk