11.12.2016 17:30 CET
1 : 1
(0:0)

Spartak Trnava - AS Trenčín 1:1

V derniére slovenskej fortunaligovej jesene remizoval Spartak Trnava na domácej tráve pred vyše dva a pol tisíckou divákov s majstrom z Trenčína 1:1 (0:0).

Vo ôsmej minúte Halilovičova strela skončila na spojnici brány gólmana Chovana. Trnava mohla viesť. V jedenástej minúte sa pred Chovana dostal Tambe a brankárov dobrý reflex opäť zachránil Trenčín od inkasovania otváracieho gólu stretnutia. Po polhodine hry a dvoch minútach sa k zakončeniu dostal Kalu. Jeho strela skončila v rukách gólmana Spartaka Adama Jakubecha. V 34. minúte bola lopta v moci Mikoviča. Kapitán domácich prenikol cez šestnástku, lobom hľadal na druhej tyčke Tambeho, ale obrana si situáciu ustrážila. Tambe by bol loptu už ľahko poslal do siete. V záverečných minútach polčasu sa dopredu predieral Čögley a následne chýbal vzadu. Kalu si prebral loptu a prenikol s ňou do veľkého vápna. Vystrelil do stredu brány a Jakubech chytil.

V 51. minúte Chovana napádal Mikovič. Chovan si pomohol odkopom, ale na druhej strane sa dostal k strele Kalu a Jakubech nohou vyrazil nad bránu. Viesť mohol Trenčín. V 59. minúte zahrával Spartak rohový kop. Po následnej ruke v šestnástke mal vzápätí výhodu pokutového kopu, ktorý bezpečne strelou hore zrealizoval Godál - 1:0 pre Trnavu. V 72. minúte Shalu premenil vysoký center z priameho kopu na prihrávku k opačnej žrdi a Udeh rozvlnil sieť opustenej časti brány - 1:1. V 84. minúte mohlo byť rozhodnuté. Mikovič v dobrej šanci nedokázal loptu usmerniť do siete. Veľmi ho to nahnevalo, čo sa odrazilo na jeho jednaní s panelom za bránou. Chovan chytil strelu Tambeho a tlak Trnavy so záverom stretnutia vrcholil. Po troch nadstavených minútach zápas skončil.

V poslednom meraní síl fortunaligovej jesene remizoval Spartak Trnava s AS Trenčín 1:1 (0:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu