15.10.2016 17:00 CET
2 : 0
výsledek zápasu anulován

Spartak Myjava - FC Zlaté Moravce 2:0

Spartak Myjava zvíťazil v dvanástom kole podľa predpokladov nad Zlatými Moravcami 2:0 (1:0) a upevnil si tretiu priečku vo fortunaligovej tabuľke.

Ako prví dali o sebe vedieť hostia; po rohovom kope hlavičkoval v piatej minúte do priestoru troch žrdí Kapor. V 14. minúte nasledovala strela kopaničiarov v podaní Briganta; Kováč chytil. O dve minúty vystihol malú domov hosťujúceho tímu Kolár. Následne prihral Kukoľovi, pre ktorého už nebol problém trafiť odkrytý priestor brány - 1:0 pre Myjavu. Blízko ku gólu boli Myjavčania aj v 20. minúte. Kóňa zahral z ľavej strany priamy kop a Kolárova hlavička preletela tesne ponad bránu. Potom nasledovala fáza, keď boli tými aktívnejšími hráči Zlatých Moraviec. Čistú šancu skórovať si však nevypracovali. V 37. minúte vystrelil z pravej strany Brigant nad. Veľká príležitosť Myjavčanov sa zrodila o minútu: Bílovský vysunul Kukoľa, ktorý prihral Brigantovi a pred ním bol iba Kováč. Jeden z brániacich hráčov však sklzom strelu zablokoval. Bodkou za prvým polčasom bola Obročníkova strela v 43. minúte, ktorá mierila vysoko preč.

Po zmene strán Myjava preradila na vyšší rýchlostný stupeň. V 55. minúte Boszorádov kontakt s Kukoľom v pokutovom území vyhodnotil rozhodca ako nedovolený a nariadil penaltu. Loptu si na biely bod postavil Machovec a zvýšil vedenie domácich - 2:0. Rovnaký hráč preveril Kováča v 61. minúte prudkou strelou zo strednej vzdialenosti. Hráči ViOnu mohli pridať zápis v streleckej listine v 66. minúte. Po rohovom kope hlavičkoval Kapor, ale lopta cez obranný val do siete neprešla. Diváci potom videli dlhé minúty v strede poľa. Až v 84. minúte zakončil z otočky Konnsimbal, ktorého vychytal Hruška. V závere ešte ďalekonosným pokusom pohrozil Ranko, na opačnej strane prešla Holišova hlavička popred bránu.

Myjava potvrdila papierové predpoklady a na kopaniciach zvíťazila nad ViOn-om Zlaté Moravce 2:0 (1:0).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk