17.09.2016 19:00 CET
1 : 0
výsledek zápasu anulován

Spartak Myjava - AS Trenčín 1:0

V deviatom kole Fortunaligy zdolal Spartak Myjava minuloročného majstra z Trenčína 1:0 (1:0). Hostia tak naďalej veľmi zaostávajú za minuloročnou výsledkovou fazónou.

AS mal od úvodu zápasu územnú prevahu. Do šance sa jeho hráči dostali v 17. minúte, keď Bala minul bránku. O ďalšiu minútu bol v šanci ten istý hráč, ktorý bežal na Hrušku, ale ten jeho strelu vyrazil a následná dorážka od brvna sa odrazila na bránkovú čiaru. Ďalšiu príležitosť mali hostia v 34. min, keď Kalu hlavičkovej v dobrej pozícii nad bránu. O dve minúty bol vo veľkej príležitosti znova Bala, ale Hruška si uchránil čisté konto. V 37. min. po prvý raz pohrozili kopaničiari. Brigantovu strelu chytil Šemrinec. V závere polčasu kolmica vysunula Kolára. V pokutovom území si zasekol Kleščíka a strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre duelu - 1:0.

V úvode druhého polčasu sa Trenčania pokúšali zakončovať zo strednej vzdialenosti. Ibaže míňali bránu . V 56. minúte si s Jančovým zakončením, smerujúcim presne - k žrdi - poradil Hruška. V 64. minúte prekopol domácu bránu z vnútra šestnástky Prekop. Obraz hry sa výrazne nemenil, Trenčín pokračoval v optickej prevahe. Chýbali mu vyložené šance. V 73. minúte pálil Kalu a v 80. minúte nepresne Lawrence. V nadstavenom čase bežal z pravej strany na Šemrinca striedajúci Duga, no rozvlnil len bočnú sieť.

Hostia napriek dobrému hernému prejavu a optickej prevahe zaznamenali v aktuálnom ročníku najvyššej slovenskej súťaže ďalšiu prehru, keď domácemu Spartaku Myjava podľahli gólom z prvého polčasu 0:1 (0:1).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk