17.09.2016 20:00 CET
1 : 1
(0:0)

Slovan Bratislava - Tatran Prešov 1:1

Deviate kolo prinieslo ešte iba druhý gól nováčika súťaže z Prešova a veľké prekvapenie, keď Tatran remizoval na Slovane 1:1 (0:0).

Už v prvej minúte zakončoval po centri Ligeon, ale vysoko nad. V deviatej minúte Prešov zahrával štandardku zo strednej vzdialenosti. Tiesnený Dzurík hlavičkoval mimo brány. V 22. minúte predviedli domáci nacvičený signál. K lopte sa dostal Schet a z veľkej diaľky napálil len do obrancov. V tej istej minúte Rigo našiel v 16-ke Soumaha, ktorý sa vložil do centra a hlavou iba tesne minul bránu. V 28. minúte vyslal prudkú strelu z diaľky Schet. Lopta trochu vystrašila Taliana, ale napokon ju vykryl. V 39. minúte si vytvoril priestor na zakončenie aktívny Olansunjanmi. Mucha musel ísť na zem a vyrazil na roh.

Po obrátke sa Prešov stiahol na vlastnú polovicu so všetkými hráčmi. V 49. minúte De Kamps priťukol loptu pätičkou, čo zmiatlo hosťujúcu obranu. Vystrelil Soumah a nasledoval roh. V 52. minúte získali belasí priamy kop. Soumah zvolil strelu na bránu a lopta v jeho podaní letela vysoko nad brvno. V 56. minúte po rohu lopta putovala opäť do vápna. Hlavou zakončoval Schet a Talian loptu končekmi prstov vyrazil. Po hodine hry Mucha nepresne odkopol na Olansunjanmiho, ktorý hneď strieľal, no len do náručia bratislavského brankára. V 66. minúte si loptu na priamy kop postavil de Kamps a zo slušnej vzdialenosti otvoril skóre - 1:0 pre belasých. V 83. minúte veľmi dobre zasiahol Mucha, keď na bránkovej čiare chytil hlavičku Olnsunjanmiho. Pískal sa však ofsajd, a preto by gól neplatil. Minútu pred koncom riadneho hracieho času zahrávali zelenobieli roh. Viac priestoru sa naskytlo Olansunjanmimu, ktorý presnou tvrdou strelou po zemi vyrovnal stav na 1:1.

Gól v Bratislave viac nepadol, a tak Slovan Bratislava remizoval na domácom ihrisku s Tatranom Prešov 1:1 (0:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu