04.12.2016 15:20 CET
0 : 1
(0:1)

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 0:1

Derby nezmieriteľných rivalov dopadlo lepšie pre Trnavu, ktorá pokračuje v solídnych výkonoch. Od debaklu so Žilinou vyhrali už tretí zápas v rade, hrdinom sa stal nielen Tambe, ale aj brankár Jakubech, ktorý zlikvidoval penaltu.

Očakával sa vyrovnaný duel, v ktorom mal mať mierne navrch Slovan. Predsa len sa v tabuľke nachádzal vyššie a mal za sebou až na výnimku duelu proti Žiline veľmi dobrú bilanciu a formu. Prvý faktor sa potvrdzoval, ale druhý nie. Slovan napokon nehral ani s Muchom a Čavričom a na zmrznutom teréne sa hralo ťažko. Spartak bol aktívnejší, presnejšie kombinoval a častejšie sa dostával do šancí. Blízko ku gólu mal Tóth, ktorý sa dostal k odrazenej lopte po strele Tambeho, ale tiesnený Burnetom nezakončil presne. Do tretice to však Spartaku už vyšlo. Mikovič sa presadil cez Oršulu, jeho strelu vyrazil Krnáč len pred Tambeho. Ten už pohodlne dorazil loptu do siete zblízka na 0:1. O niečo neskôr mohlo zahrmieť aj na druhej strane, pretože sa proti Trnave pískala penalta. Priskin ju však trestuhodne nepremenil, slabý pokus Jakubech vystihol a skóre sa nemenilo. A to ani po šanciach Soumaha a Mikoviča.

Prestávka teda Slovanu jasne velila, aby s výsledkom začal niečo robiť. Viac sa darilo Trnave, ktorá bola povzbudená nielen dvomi výhrami po sebe, ale aj čerstvou Jakubechovou pomocou pri penalte. Kombinačne to belasým nešlo podľa predstáv a len prispeli k väčšej a väčšej pohode hostí. V 65. minúte po strate Kotulu centroval Mikovič a Tambeho hlavička išla len tesne mimo. V 71. minúte mohli hostia definitívne zlomiť odpor súpera. Po rýchlej akcii dvaja na jedného strieľal Mikovič, ale trafil len ľavú žrď Krnáčovej brány. Viac šancí sa na Pasienkoch nezrodilo a aj preto si tri body domov odnáša Trnava. Naopak, belasí prehrali druhýkrát za sebou a po prehre Podbrezovou nevyužili šancu priblížiť sa jej na dostrel.

Autor: Ľubomír Hudačko