20.08.2016 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 1:0

Líder tabuľky na Pasienkoch padol, Slovan sa teší z výhry 1:0 nad Žilinou. Získal tak prvä výhru pod vedením nového trénera Vukomanoviča. Naopak, šošoni prvýkrát v tejto sezóne prehrali a prišli o post lídra pelotónu Fortuna ligy. Jediným presným zásahom sa prezentoval Soumah.

Očakávania pod novým trénerom boli veľké, Slovan potreboval zabrať a dotiahnuť sa na čelo tabuľky. V súboji so Žilinou však nebol favoritom, pretože hostia v piatich dueloch ani raz neprehrali a verili si aj tentoraz. Ale od úvodu začali lepšie belasí. Prvú šancu mal po ôsmich minútach Schet, lenže dobrý center Soumaha hlavičkou medzi žrde neupresnil. Do úniku sa po dvadsiatich minútach potom dostával Kubík a vo vápne spadol, lenže penalta sa nepískala. Po polhodine hry vyzerala nebezpečne situácia pred bránou Slovana, nepríjemnú loptu na Špaleka obrana odvrátila v hodine dvanástej. A keďže neskôr nedal v šanci ani Priskin, prvý polčas góly nepriniesol.

Viac iskry chýbalo najmä Žilinčanom, ktorí sa neprejavovali takým sebavedomým výkonom, ako v predchádzajúcich kolách. Po zmene strán sa ale stále na nich prejavoval len priemerný výkon a málo pohybu. To mohol využiť aktívny Schet, ale v 54. minúte mieril v dobrej pozícii len vedľa brány. Potom síce prebrali do rúk opraty predsa len hostia a pôsobili nebezpečnejšie, ale z gólu sa radoval Slovan. Z diaľky napálil nikým nekrytý Soumah a lopta sa dostala cez hradbu tiel až do siete - 1:0. Pár minút pred koncom potom hostia skúsili niečo v útoku vymyslieť, nádejne vyzeral center cez celé vápno od Špaleka, ale tam nikto v neónovom drese nebol. Napokon tak tri body ostali po priemernom výkone doma, šošoni Muchu neprekonali. Lodivod belasých tak zažil víťaznú premiéru na lavičke, kým Žilina prehrala prvý duel v sezóne. Stratila tak prvé miesto v lige, na ktoré sa dostala Podbrezová.

Autor: Ľubomír Hudačko