25.02.2017 17:00 CET
4 : 3
(1:1)

Slovan Bratislava - AS Trenčín 4:3

Výborný zápas so siedmimi gólmi videli diváci na Pasienkoch. Domáci Slovan si zaknihoval tesné víťazstvo 4:3 nad majstrom zo Žiliny a pokračuje v stíhaní Žiliny. Hrdinom bol Tamás Priskin, ktorý zaznamenal hattrick.

Do hry zasiahol aj navrátilec Róbert Vittek, ale poďme poporiadku. Ofenzívne divadlo v hlavnom meste Slovenska nezačalo od úvodu, najprv sa tímy len oťukávali a čakali na to, čo predvedie ten druhý. Prvú možnosť na otvorenie skóre mal Priskin, ale na Šemrinca nevyzrel. Hostia sa hrnuli dopredu len sporadicky a aj preto sa skóre menilo na druhej strane. Soumah sa pekne presadil a z ničoho nič bolo 1:0. Zabrať teda musel aj AS a netrvalo dlho, aby bolo vyrovnané. Beridze sa presadil podobne nenápdadne, Mucha nemal šancu a začínalo sa odznova - 1:1. Veľkú šancu mal ešte v závere polčasu Sekulič, lenže Šemrinec neinkasoval a aj preto sa polčas skončil remízovým stavom.

Lenže ten po prestávke netrval príliš dlho, prvýkrát sa v dueli presadil maďarský reprezentant Tamás Priskin presnou hlavičkou - 2:1. AS tak zase musel zapnúť na vyššie obrátky a opäť sa to podarilo relatívne rýchlo. Skovajsa doklepol do siete odrazenú loptu od konštrukcie brány, keď ju tam s námahou po hlavičke Kleščíka vyškriabal Mucha. Nebolo to však nič platné, v ofenzívne ladenom dueli bolo už 2:2. Slovan potrebuje sťahovať náskok Žiliny a preto mu neostávalo nič iné, ako sa opäť vrhnúť do útoku. Po hodine hry sa uvoľnil na ľavej strane Soumah a našiel Priskina, ktorý pridal svoj druhý zásah v zápase - 3:2. Trenčín sa v útoku nie a nie presadiť, Slovan potom nasadil Vitteka pár minút pred koncom. Domáci ale následne inkasovali po vlsatnom góle Sekuliča, čo znamenalo stav 3:3. Uradujúcemu majstrovi však ostali len oči pre plač, pretože tvrdou ranou rozhodol o osude stretnutia Priskin, zaznamenal hattrick a zároveň všetky body pre belasých 4:3. Diváci videli skvelý duel, aký by si na slovenských trávnikoch priali vidieť čo najčastejšie.

Autor: Ľubomír Hudačko