11.12.2016 15:20 CET
7 : 1
(4:0)

MŠK Žilina - Zemplín Michalovce 7:1

V poslednom jesennom zápase Fortunaligy rozdrvila domáca Žilina MFK Michalovce 7:0 (4:0).

Suverénny líder tabuľky položil základy úspechu už v prvom polčase. V desiatej minúte sa domácim otvoril priestor na ľavej strane. Špalek dostal center do šestnástky Michaloviec priamo na kopačku a v jasnej šanci nezaváhal - 1:0. V 24. minúte nastala kuriózna situácia. Dlhý center domácich sa odrazil od Podhorína a doputoval do siete hosťujúceho Patrika Maceja. Ten sa síce snažil rýchlo vrátiť, ale loptu už vytiahol až spoza bránkovej čiary - 2:0. Po polhodine hry sa po vydarenej útočnej kombinácii dostal do zakončenia Haskič a zaznamenal 50. gól Žiliny v aktuálnej sezóne, zvýšiac na 3:0. O dve minúty nato po centri Nikolasa Špaleka z pravej strany sa v súboji s obrancom hostí presadil Hlohovský - 4:0. Už v 35. minúte 'Šošoni' pridali piaty gól, no ten pre postavenie mimo hry neplatil.

V 48. minúte center Letića doletel na hlavu Haskiča, a ten ho umiestnil do pravého horného rohu Macejovej bránky - 5:0. Už v 52. minúte Haskić našiel prihrávkou pomedzi nohy obrancu voľného Hlohovského. Filip si počkal na pohyb gólmana a popri ňom poslal loptu do siete - 6:0. V 84. minúte sa dopredu preštrikoval Mensah a prudkou strelou cez obrancu prepálil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:6 z pohľadu hostí. Krušné chvíle prežila obrana Žiliny v 89. minúte. Niekoľko krát po sebe zasiahol dobre Volešák. V záverečnej minúte išli žltozelení do prečíslenia, vyšachovali i brankára východniarov a do prázdnej brány skóroval striedajúci Kaša - 7:1. Rozhodca po siedmom góle domácich nič nenadstavoval a zápas ukončil. MŠK Žilina rozstrieľal Zemplín Michalovce vysoko 7:1. Hráči v žltozelenom sa stali jesennými majstrami.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu