02.04.2017 17:30 CET
3 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - Tatran Prešov 3:0

MŠK Žilina zdolala napokon 1. FC Tatran Prešov vysoko 3:0 (1:0), no najmä v prvom polčase to na súboj prvého s posledným vôbec nevyzeralo.

V prvej desaťminútovke boli smerom dopredu aktívnejší domáci, ale k vyloženej šanci sa nedostali. V 22. minúte spálil najväčšiu šancu dovtedajšieho priebehu hosťujúci Kubus, keď sa k nemu lopta z ľavej strany od Trebuňáka dostala po pokĺznutí Holúbka. Jeho zakončenie k ľavej tyči Volešák veľmi dobrým zákrokom zneškodnil. O chvíľu sa po rohu v ďalšej veľkej šanci ocitol Trebuňák, a jeho pokus smeroval nad bránu MŠK. Prešov mal viac striel aj rohov ako jeho súper. V 33. minúte prudké zakončenie Mráza z ľavej strany zastavilo brvno prešovskej brány. V 37. minúte spadol po súboji s Holúbkom v šestnástke Katona, ale rozhodca namiesto podrazenia odpískal filmovanie východniara. V závere prvého polčasu vysunul Káčer pätičkou Špaleka, ktorý krížnou strelou prestrelil Taliana - 1:0.

V druhom polčase Tatran síce smerom dopredu nebol taký nebezpečný ako v prvom dejstve, ale ani domáci nehrali nátlakovo. Šošoni napriek tomu postupne dávali hosťom čoraz menej priestoru a sami sa dostávali do zakončenia. Mnoho striel však mierilo nad alebo vedľa priestoru troch žrdí. V 71. minúte po rohu Hlohovského zakončoval Králik a Talian vyrazil na roh. V 74. minúte po rohu Hlohovský poslal do šestnástky center z ľavej strany a Vavro v páde nohou zvýšil na 2:0. O tri minúty putoval pod sprchy po druhej žltej karte Hovančík. Hneď z priameho kopu Hlohovský trafil brvno a dorážku Škvarku vyrazil Talian, ale striedajúci Šejdajev premiérovým gólom za Žilinu hlavou zvýšil na 3:0. V 86. minúte napálil Hlohovský z hranice šestnástky do pravej žrde. MŠK Žilina zdolal 1. FC Tatran Prešov 3:0 a potvrdil tak rozdiel desiatich miest v tabuľke.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk