01.10.2016 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - ŠPORT Podbrezová 1:0

Útok na titul to ešte v podaní Podbrezovej nebude, aspoň nie nateraz po prehe s lídrom Fortuna ligy. Pod Dubňom sa hral vyrovnaný duel, ktorý však bol šťastnejší pre domácich. Jediný gól vsietil po prestávke kapitán Škvarka a zabezpečil tým svojmu mužstvu pohodlné usadenie sa na špici tabuľky. Hostia však napriek prehre určite ostanú druhí minimálne do ďalšieho kola.

V prvých minútach sa muselia Horehronci najmä brániť, favoritom bol domáci tím a aj to potvrdzoval svojou ofenzívnou aktivitou. Prvé šance nepremenili Škvarka s Vavrom, to bola pre hostí zatiaľ len výstraha. Kuciak mal po štvrťhodine hry prácu s dobrou šancou Otubanja, no poradil si a vytesnil ju mimo troch žrdí. Na druhej strane sa prezentovali Vajda a Kostelný, ale ich šance im Volešák zmaril. V 37. minúte mohol otvoriť skóre Holúbek, ale loptu poslal tesne vedľa pravej žrde. Viac sa vpredu prezentovala aj v závere polčasu Žilina, no diváci gól v prvom polčase nevideli.

Na súpera sa lepšie pripravili šošoni aj po prestávke, pretože opäť sa prejavovali ich ofenzívne chúťky. Napríklad Špalek po piatich minútach začiatku druhého dejstva skúsil hľadať Škvarku v šestnástke a vyplatilo sa. Kapitán žltozelených namieril presne k žrdi, na čo nemal Kuciak nárok a bolo 1:0. Hostia inkasovali len štvrtý gól v sezóne, no reálne hrozilo, že to bude znamenať aj prvú prehru v ročníku. Šošoni pôsobili totiž sebavedomejším dojmom a v súčasnosti majú formu ako hrom. Tesne okolo hodiny hry potom poslal Otubanjo loptu do zeme, odkiaľ sa odrazila na brvno brány Podbrezovej. Škvarka skúsil tvrdú ranu v 65. minúte, no mieril vedľa. Nekôr Holúbkov projektil mieril do ľavej žrde Kuciakovej brány. Domáci mali opraty zápasu pevne v rukách, čím sa Horehronci nedostávali do šancí. Aj preto tri body ostali doma, Žilina dokonca vytvorila rekord súťaže v počte nazbieraných bodov po prvej tretine súťaže, odkedy sa hrá systémom 33 kôl. Doposiaľ totiž ešte nikto nenazbieral 28 bodov. Prvé miesto tak guľovcom ostáva a to so šesťbodovým náskokom práve pred Podbrezovou, ktorá prehrala prvákrát v sezóne.

Autor: Ľubomír Hudačko