13.08.2016 19:00 CET
1 : 0
výsledek zápasu anulován

MŠK Žilina - Spartak Myjava 1:0

V piatom kole Fortunaligy si Žilina poradila s Myjavou, keď na domácej tráve zvíťazila 1:0 (0:0).

Domáci sa k prvej vážnejšej príležitosti dostali už v tretej minúte, ale lopta tesne minula bránku Myjavy. V trinástej minúte hostia kontrovali. Loptu v strede šestnástky dostal Sládek, no bol tiesnený a zakončiť nedokázal. Následne ho odzbrojil brankár Volešák. V 17. minúte sa takmer menilo skóre. Pred bránou hostí nastal veľký závar a Pavlík v poslednej chvíli vykopol loptu z bránkovej čiary. V 22. minúte Machovec chyboval pri rozohrávke. Po autovom vhadzovaní našiel Škvarka pred bránkou hostí voľného Otubanja, a ten loptu napálil z prvej do brankára Hrušku. V 28. minúte si loptu postavil Machovec a jeho prudká strela preletela tesne ponad bránu. V 29. minúte Sládek zakombinoval s Kukoľom. Druhý menovaný našiel v šestnástke 'Šošonov' Ostojića. Jeho pätička smerovala tesne vedľa.

V 53. minúte Žiline vyšla štandardná situácia, a to menovite rohový kop. Pred bránkou ostal osamotený Vavro a bez problémov dopravil loptu do brány - 1:0 pre domácich. V 62. minúte Hlohovský vypálil z priameho kopu dobre, ale strela nemala potrebnú razanciu a Hruška bez problémov chytil. V 67. minúte žltozelení predviedli peknú kombinačnú akciu po osi Škvarka, Špalek a Hlohovský. Posledne menovanému tesne pred zakončením odkopol loptu jeden z vracajúcich sa obrancov Myjavy. Škvarka potom zakončoval vysoko nad bránkovú konštrukciu, no bolo to v páde. Otubanjo zle trafil loptu a rovnako minul myjavskú bránu. Z priameho kopu neprekvapil Volešáka ani Machovec.

Do konca zápasu sa už viac neudialo. MŠK Žilina porazila Spartak Myjava 1:0 (0:0) a naďalej vedie ligový pelotón, po tomto dueli už s trinástimi bodmi.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu