26.11.2016 17:00 CET
2 : 1
(2:1)

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 2:1

Jednoznačným jesenným majstrom je MŠK Žilina. Potvrdila to aj v dôležitom domácom dueli proti Slovanu Bratislava, ktorému nedala šancu bodovať a po góloch dvoch najlepších strelcov súťaže Škvarku a Hlohovského triumfovala zaslúžene 2:1.

Vo výbornej atmosfére sa hralo od začiatku opatrne, v prvých minútach skúšali hráči len pozornosť rozhodcu. Penaltu si však ani jeden tím nevypýtal. Prvé šance mierili na bránu Muchu, ale ten si poradil s pokusom Holúbka a za jeho chrbát si cestu nenašla ani možnosť Škvarku. Ten mieril nad. V 20. minúte sa už šošoni tešili z úvodného gólu, Špalek na pravej strane vykľučkoval z presily protihráčov, prvý center mu obrana hostí síce odvrátila, no následne našiel voľného kapitána, ktorý spôsobil svojou pravačkou prvú explóziu radosti - 1:0. Skóre sa však menilo už onedlho, ale tentoraz na opačnej strane. Holúbek pokus Priskina nešťastne tečoval a od brvna bolo vyrovnané - 1:1. Ale ani tento stav však nevydržal dlho, Hlohovský o pár minút namieril z priameho kopu presne a Žilina viedla 2:1. Z ničoho nič mohlo byť opäť vyrovnané, ak by v 39. minúte technický pokus Savičeviča z diaľky mieril nižšie ako nad ľavú spojnicu Volešákovej brány. V závere polčasu mohol rozhodnúť Haskič, ale zblízka trestuhodne nenamieril presne.

Po prestávke sa najmä domáci už nikam neponáhľali a na ich uspávaciu hru pristúpili aj Slovanisti. Veľa sa toho na ihrisku dlhé minúty nedialo. Haskič síce pohrozil hlavičkou, ale Mucha mal svoje žrde postavené veľmi dobre. Hralo sa o veľa, šošoni vedeli o čo ide a preto tomu prispôsobili aj svoju hru. Súpera k veľkým veciam nepúšťali a kopili sa fauly či nervozita. To ale vyhovovalo guľovcom. Vyrovnať mohol po hodine hry Priskin, ale tesne minul bránu Volešáka pri svojej šanci. Dvanásť minút pred koncom potom center de Kampsa pre zmenu skončil na brvne. V závere hostia v snahe vyrovnať otvorili hru, najskôr ich mohol potrestať Hlohovský, no jeho pokus slovanisti zblokovali a rozhodnúť mohol striedajúci mladík Vallo, ktorého technický pokus skončil tesne vedľa pravej žrde. Slovan potom už nemal veľa času na vyrovnanie, viac sa toho pred bránami neudialo a Žilina získala dôležité tri body. Výrazne tak odrazila atak belasých a už sa môže radovať aj z jednoznačnej pozície jesenného majstra.

Autor: Ľubomír Hudačko