13.05.2017 19:00 CET
3 : 2
(2:0)

MŠK Žilina - FK Senica 3:2

Dlho to vyzeralo na pohodlné víťazstvo, no v závere zápasu sa Žilina musela o svoj trojgólový náskok triasť. Hostia totiž v nadstavenom čase dvakrát udreli a takmer sa postarali o senzáciu. Tri body však napokon ostali doma, hneď dvakrát sa presadil najlepší strelec ligy Filip Hlohovský.

Už istý majster mal naoko nenáročnú úlohu doma zdolať bez formy hrajúcu Senicu. Eugeniu Cociuc mal ako prvý šancu otvoriť skóre, no Placha svojou strelou neprekonal. Podarilo sa to takmer po štvrťhodine hry Hlohovskému, no z priameho kopu tomu ešte čosi chýbalo, mieril len do bočnej siete. O desať minút však už Mabouka presne nacentroval a Mazáň otvoril skóre - 1:0. Onedlho strieľaný center Hlohovského iba tesne minul ľavú tyč Plachovej brány. Hostia takmer vyrovnali z ničoho nič v 35. minúte, keď Kratochvíl využil dieru v obrane, no výborný sklz Vavra znamenal iba rohový kop súpera. Ešte v prvom polčase sa presadil z penalty Hlohovský a zdalo sa, že je vymaľované - 2:0.

Zmena strán priniesla aj väčšie šance hostí smerom dopredu, ale bezo zmeny na ukazovateli skóre. Plach mal plné ruky práce s pokusom Mabouku, no neinkasoval. Neuspel potom ani prudkou ranou Škvarka. Šašinka pre zmenu z priameho kopu prestrelil a Vavrovu šancu nikto z jeho spoluhráčov do siete nedopravil. Hlohovský si potom po brejku zasekol obranu a nedal šancu Plachovi - 3:0. Pribudla neskôr ešte veľká šanca hostí, ktorá skončila na tyči domácej brány. Kováč v nadstavenom čase ešte zmiernil prehru hostí, no Senica pridala ešte jeden a Žilinčania sa zrazu museli strachovať o výsledok. Kopičár totiž využil chybu brankára, ale tri body napokon predsa len ostali doma.

Autor: Ľubomír Hudačko