17.09.2016 17:00 CET
4 : 2
(1:1)

MŠK Žilina - FK Senica 4:2

V deviatom kole Fortunaligy si domáca Žilina poradila so Senicou 4:2 (1:1) a naďalej ostáva lídrom tabuľky najvyššej slovenskej súťaže.

Domáci si po bezproblémovom postupe v pohári pripísali aj ďalšiu výhru počas jedného týždňa. Už v druhej minúte nebezpečne zakončil Otubanjo. Na druhej strane prišla príležitosť Ebwelleho. Po jeho strele z diaľky sa kopal iba roh. V jedenástej minúte však Škvarka pred bránou pohodlne zakončil peknú kombináciu 'Šošonov' a tí sa ujali vedenia - 1:0. Žilinčania kontrolovali hru, ale vážnejšie šance už neprichádzali. V 28. minúte sa Škvarka po Vavrovej prihrávke dostal do veľkej šance, a Šulla ľavou nohou vyrazil. V 35. minúte si hostia takmer dali vlastný gól. Ebwelleho malú domov vykopol Šulla pred bránkovou čiarou. O dve minúty Senica vyrovnala. Ebwelle sprava odcentroval na striedajúceho Mráza, ktorý prekonal Volešáka - 1:1. Hosťom sa ale počas troch minút vyfauloval po dvoch žltých kartách Kopičár a Senica tak dohrávala duel o hráča menej.

Prevaha Žiliny v poli sa odrazila až po hodine hry. Škvarka využil prihrávku Mazáňa a v šestnástke zakončil do siete - 2:1. Sily na ihrisku sa o desať minút vyrovnali. Králik stiahol v šestnástke jedného z hostí a videl červenú kartu. Záhoráci v 71. minúte premenili penaltu Pirulom - 2:2. Hlohovský vzápätí zakrútil priamy kop a Šulla sa márne naťahoval - 3:2. V 75. minúte mohol zvýšiť Otubanjo, ale namieril vedľa. Hlohovský sa potom oprel do lopty v 16-ke a Šulla nemal šancu. Tretí gól Senice mal na hlave Pirulo, ale s jeho hlavičkou si Volešák poradil.

MŠK Žilina zdolal FK Senica 4:2, keď zápas kvôli červeným kartám nedohrali až dvaja hráči.

Autor: Dušan Guman / fortunaliga.sk