26.02.2017 17:30 CET
4 : 1
(0:1)

MŠK Žilina - FC Zlaté Moravce 4:1

Vyzeralo to so Žilinou po prvom polčase zle-nedobre, ale napokon domáci duel so Zlatými Moravcami zvládla. Postaral sa o to aj najlepší strelec Filip Hlohovský, všetko podstatné z ich strany prišlo po prestávke. V prvom dejstve sa totiž do čierneho trafil len hosťujúci Boszorád.

Favorit zápasu bol jasne daný a ten bol kvôli tomu aj pod tlakom. S vedomím, že Slovan svoj duel vyhral sa šošoni potrebovali poriadne rozbehnúť, ale nešlo to podľa predstáv. Síce sa domáci snažili o svoju známu hru vyznačenou kombinačnosťou, no hostia odolávali. Prvú šancu mal Škvarka, ale Holec jeho možnosť zmaril včasným vybehnutím. Neskôr skúšal zaujímavú hlavičku Mráz, mieril len tesne vedľa. Neuspel potom na druhej strane Karlík, jeho štandardka mierila tiež vedľa. V 38. minúte Mrázovu hlavičku vytlačil perfektným zákrokom na roh Holec. A tak udrelo šokujúco na druhej strane. Chren nacentroval z uhla pred bránu a Boszorád sám bez tiesnenia poslal loptu do siete 0:1.

Vyzeralo to teda s ašpirantom na titul veľmi zle, po prehre v Senici mala 45 minút na spamätanie. Našťastie pre ich fanúšikov to však prišlo pomerne rýchlo a 5 minút po prestávke sa začínalo odznova. Hlohovský zľava prihral loptu pod seba na Káčera a ten napálil do čierneho na 1:1. Uragán domácich však pokračoval, fanúšikovia sa onedlho tešili opäť. Aktívny Mráz namieril presne do siete po centri z pravej strany a favorit si vydýchol - 2:1. Bariš síce o chvíľu mohol vyrovnať, ale lopta po jeho ťuknutí špičkou kopačky bránu tesne minula. Šošoni si potom už hru jasne dirigovali pod svojou taktovkou a nedopúšťali problémy. Sedem minút pred koncom rozhodol najlepší strelec ligy Hlohovský, pretože sa trafil z priameho kopu - 3:1. Vymietol roh brány Vionu a nasmeroval tri body na svoju stranu už definitívne. Ďalší gól ešte však padol predsa len, v nadstavenom čase Jánošík využil chybu obrany a poemdzi nohy brankára upravil na 4:1. Žilina teda odpovedala na výhru Slovana a svoj náskok tentoraz udržala.

Autor: Ľubomír Hudačko