17.07.2016 19:30 CET
2 : 2
(1:0)

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 2:2

Smolný záver pre Žilinu, oslavné chorály pre DAC. Domáci viedli v dohrávke prvého kola Fortuna ligy nad Dunajskou Stredou väčšinu zápasu a ešte minútu pred koncom 2:0. V posledných minútach však hostia dvomi zásahmi vyrovnali a vydolovali dôležitý bod.

Pod Dubňom sa hral zaujímavý zápas, už po dvoch minútach zahrozil pred bránou Volešáka Szarka. No neuspel a potom mieril vedľa brány hlavičkou Paur. Viac z hry ukazovala Žilina, ktorá sa tlačila dopredu častejšie, ako súper. Lenže občas narobila obrana šošonov zmätky, ktoré takmer v 10. minúte využil aktívny Szarka. Mieril však tesne vedľa brány. Prácu mal aj Tofiloski a to keď Letič skúsil jeho pozornosť. Stále to bol domáci tím, ktkorý sa vpredu snažil viac a napokon to aj prinieslo ovocie. Po akcii na ľavej strane využil Diaz center a zblízka poslal loptu do siete na 1:0. Po polhodine hry mohlo byť ešte veselšie na strane MŠK, ale Hlohovského priamy kop po teči skončil len na žrdi. Ako sa ukázalo, bol to jeden z rozhodujúcich momentov.

Po prestávke sa hralo medzi oboma šestnástkami opatrne, prvú možnosť na zmenu skóre mal po desiatich minútach Paur. Proti skórovaniu bol ale Michalík a tak ostal stav nezmenený. Keďže vstup na zápas bol voľný, hralo sa pred slušnou štvortisícovou kulisou a tá hnala dopredu najmä žilinských hráčov. Pätnásť minút pred koncom to vôbec nevyzeralo na to, aby sa ešte zrodila trojgólová prestrelka. No najprv neuspel Škvarka strelou, ktorú Tofilisko bez problémov zlikvidoval, ale o pár minút na to sa presadil Špalek, čím sa zdalo, že duel je rozhodnutý - 2:0. Volešák potom tri minúty pred koncom zachránil pri šanci Černáka, lenže potom po zrážke s vlastným obrancom v 89. minúte inkasoval, keď do siete doklepol kapitán Michalík - 2:1.

Hostia vrhli všetky sily do útoku a odmena prišla onedlho. Kombinácie pred šestnástkou domácich využil Vida, ktorý ďalekonosnou strelou či centrom prekvapil všetkých na štadióne a zariadil konečnú remízu 2:2. Krutý výsledok pre Žilinu, na druhej strane odmena pre DAC za bojovnosť do posledných chvíľ duelu.

Autor: Ľubomír Hudačko