03.12.2016 17:00 CET
3 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - AS Trenčín 3:0

Parádna jazda Žiliny na čele ligy pokračuje a opäť úradoval aj Hlohovský. Ten si poistil prvé miesto v tabuľke strelcov ďalším gólom a aj preto šošoni doma porazili majstra jednoznačne 3:0. Trenčín prehral už deviaty duel v sezóne a krčí sa stále len na ôsmom mieste.

Obaja tréneri do zápasu nasadili svoju brankársku dvojku a v prvých minútach sa hral dobrý futbal. Hoci, šancí sa rodilo pomenej. Viac mali loptu na svojej strane Žilinčania, v 20. minúte sa dokona už už radovali z gólu. No pískal sa ofsajd a Vavrov gól preto neplatil. Zaujať nedokázali ani rohové kopy a to ani na jednej z obidvoch strán. Chovan mal prácu po strele Škvarku, ale to bolo asi tak všetko. Dobrú možnosť ešte v prvom polčase mal Špalek, ale jeho krížna rana sa medzi žrde takisto nevošla. Opatrný futbal tak gól v prvom dejstve nepriniesol.

Prvú šancu po prestávke mal Špalek, ale Chovan si poradil s jeho strelou. Plynula len 48. minúta. Gól padol ale o niečo neskôr. Hlohovský vystrelil jedovku, ktorú brankár len vyrazil a do siete to stihol doraziť Haskič - 1:0. Jesenný majster teda viedol nad tým uradujúcim a dialo sa to podľa očakávania. Po hodine hry mohlo byť vyrovnané, ale Mandous vytiahol parádny zákrok po hlavičke Jangu. Hostia mohli skórovať zásluhou Kalua, ktorého krížna strela minula tesne bránu, ale nakoniec padol gól na opačnej strane. Nádeje hostí na body pochovala rozohrávka kapitána Kleščíka, ktorý tak symbolicky svoju loď potopil. Špalek zvýšil pohodlne na 2:0 a bodku dal v závere najlepší ligový strelec Hlohovský - 3:0. Tri body tak zaslúžene ostali doma, Trenčín pre zmenu prehral už deviatykrát v ročníku. Žilina ostáva jasne na prvom mieste.

Autor: Ľubomír Hudačko