26.02.2017 15:20 CET
0 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - ŠPORT Podbrezová 0:0

Na Liptove videli diváci v jednej z dohrávok bezgólový duel medzi Ružomberkom a Podbrezovou. Hostia na jar zatiaľ iný výsledok ako 0:0 nepoznajú, Ruža tiež zaknihovala zatiaľ len dve remízy.

Miernym favoritom boli pred zápasom hostia, ale je známe, že v Ružomberku sa vyhráva veľmi ťažko. Hŕstka fanúšikov sa príliš nemala v zápase na čo dívať, hrala sa šachová partia na oboch stranách. Menšiu prevahu ukazovali predsa len Horehronci, no na pevnú defenzívu Ruže nevedeli nájsť recept. Prvá šanca prišla až po polovici prvého polčasu, Faško však na Kuciaka nevyzrel, hoci bol v dobrej streleckej príležitosti. Nabíjal mu Kupec. Gól nepadol ani po následnom rohovom kope a zakončení Kružliaka. Marešov strelecký pokus, ktorý mieril do stredu brány, skončil v Kuciakových rukaviciach. Gál-Andrezly ešte v prvom dejstve vyskúšal Kuciaka opäť, ale ten predviedol dobrý zákrok a svoj tím príkladne podržal. Tímy sa teda do polčasu nepresadili.

Nikto nechcel spraviť chybu ani po zmene strán a preto sa obraz hry po pauze príliš nezmenil. Hoci, obrovská šanca Ružomberka to mohla zmeniť pár sekúnd po hvizde rozhodcu v 46. minúte. Center z pravej strany Kuciak totiž podbehol a Mareš následne prekopol. V 57. minúte zase na druhej strane Kuzma z vyše 20 metrov vystrašil Hajdúcha, ale jeho lopta tesne minula pravý dolný roh domácej brány. Donedávna druhý tím tabuľky sa smerom dopredu predsa len dral viac, ale nedarilo sa mu ani s pribudajúcim časom. V závere sa už obaja zamerali radšej na deľbu bodov a v jarnej časti sa obom tímom podaril tento výsledok už druhýkrát, pričom Podbrezová hrala 0:0 aj s Dunajskou Stredou.

Autor: Ľubomír Hudačko