23.04.2017 17:30 CET
1 : 1
(0:1)

FK Senica - ŠPORT Podbrezová 1:1

V 28. kole Fortunaligy sa medzi FK Senica a ŽP Šport Podbrezová zrodila remíza 1:1 (0:1). Prekvapenie jesene z Horehronia tak stále čaká na prvú jarnú výhru.

V úplne poslednom zápase 28. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže na Záhorie pricestovala Podbrezová, čierny kôň jesennej časti, ktorý má však zatiaľ katastrofálnu jar. Bojovalo sa a hralo najmä medzi šestnástkami. Gólových príležitostí a vzruchu pred bránami videli diváci veľmi málo. V prvej pätnásťminútovke zaujali po dva strelecké pokusy na každej strane. Na domácej Kratochvíl, na hosťujúcej Podio, ale lopta ani raz neskončila v sieti. V 30. minúte z diaľky zakončoval Polievka a trafil naozaj veľmi pekne - do vzdialenejšej šibenice domácej brány - 1:0 pre Šport. Hostia následne mohli svoj náskok zvýšiť už na dva góly, ale Turňa po rýchlom protiútoku Šullu prekonať nedokázal.

Do druhého polčasu nastúpili domáci so zvýšenou aktivitou. Vyrovnať sa im podarilo v 62. minúte. Po stiahnutí Šašinku v pokutovom území nariadil rozhodca Smolák pokutový kop. Ten bez problémov premenil Kratochvíl - 1:1. Vzápätí misky váh na svoju stranu mohla priklopiť Podbrezová: v 67. minúte Kochan v dobrej pozícii hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde. Zo senických hráčov bol strelecky aktívny najmä autor gólu Kratochvíl. Lopta po jednej jeho strele letela tesne nad bránu. Potom, už v samom závere, trafil rukavice brankára Kuciaka. Hostia v závere pohrozili zásluhou Turňu, ale Šulla jeho pokus kryl. Na Záhorí remizoval domáci FK Senica s Podbrezovou 1:1 (0:1) a železiari sa opäť posunuli na tretie miesto, ktoré bodovo zdieľajú s majstrovským Trenčínom.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk